Ухвала від 12.04.2013 по справі 307/1403/13-а

Справа № 307/1403/13-а

Провадження № 2-а/307/67/13

УХВАЛА

12 квітня 2013 року м.Тячів

Суддя Тячівського районний суд Закарпатської області ОСОБА_1 , ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_2 до Нижньоапшанської сільської ради , де треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про скасування рішення органу місцевого самоврядування,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до Нижньоапшанської сільської ради , де треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про скасування рішення органу місцевого самоврядування.

Просить визнати скасувати рішення Нижньоапшанської сільської ради про надання дозволу на виготовлення технічної документації на право власності на земельну ділянку.

Згідно до ст. 3 ч.1 п.1 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір , у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади , орган місцевого самоврядування , їх посадова чи службова особа або інший суб'єкт , який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства , в тому числі на виконання делегованих повноважень.

А згідно до ст. 15 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до п.7 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 березня 2013 року за № 3 « Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» земельні відносини, суб'єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об'єктами - землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (стаття 1 ЦК, статті 2, 5 Земельного Кодексу України; далі - ЗК). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними статтями 16, 21, 393 ЦК, статтею 152 ЗК, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі статтею 15 ЦПК розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, наприклад, позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи невирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею (статті 116, 118, 123, 128, 131, 144, 146, 147, 149, 151 ЗК та інші), крім спорів, передбачених частиною першою статті 16 Закону України від 17 листопада 2009 року № 1559-VI «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності», про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (статті 210, 211 ЗК), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (стаття 212 ЗК).

З матеріалів справи встановлено , що між сторонами виник земельний спір, що в свою чергу виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Згідно до ст. 109 ч.1 п.1 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі , якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи наведене , вважаю , що дану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та у відкритті провадження в даній справі слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 3 , 109 ч1 п.1 КАС України ,

УХВАЛЮЮ:

Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Нижньоапшанської сільської ради , де треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 про скасування рішення органу місцевого самоврядування.

Роз'яснити ОСОБА_2 право на звернення за вирішенням цього спору в порядку цивільного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тячівський районний суд протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Суддя Тячівського районного суду: М.М.Розман