ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДo:p>/o:p>
o:p> /o:p>
Справа № 14/46 Головуючий суддя у 1-ій
Категорія статобліку - 2.11.6 інстанції - Колодій С.Б.
Іменем УКРАЇНИ
19 січня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії
головуючий суддя Юхименко О.В.,
суддя Коршун А.О.,
суддя Кожан М.П.,
при секретарі Галоян О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Кіровоградобленерго»,
на постанову господарського суду Кіровоградської області від 11.04.2008р.
у справі № 14/46
за позовом Відкритого акціонерного товариства «Кіровоградобленерго»,
просп. Комуністичний, 15, м. Кіровоград, 25015;
до відповідача Державної податкової інспекції у м. Кіровограді,
вул. Глинки, 2, м. Кіровоград, 25009;
про скасування податкового повідомлення-рішення,
встановили:Відкритим акціонерним товариством «Кіровоградобленерго» подано позов до Державної податкової інспекції у м. Кіровограді про скасування податкового повідомлення-рішення від 31.01.2008р. № 0092621740/1.
Господарський суд Кіровоградської області (суддя Колодій С.Б.) своєю постановою від 11.04.2008 року у справі № 14/46 у позові відмовив.
Постанова суду мотивована тим, що в силу приписів Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-XII, в редакції Закону від 6 грудня 2006 року N 427-V, податок за транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, сплачується перед їх першою реєстрацією та за весь рік, незалежно від місяця, в якому провадиться державна реєстрація цих транспортних засобів.
Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим актом, у поданій апеляційній скарзі Відкрите акціонерне товариство «Кіровоградобленерго», Позивач, вказує на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації транспортних засобів» від 6 грудня 2006 року N 427-V, який встановив новий механізм сплати податку, набрав чинності з 1 січня 2007 року, суперечить приписам частини восьмої статті 1 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII.
Крім того, з системного аналізу Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-XII є очевидним, що транспортний засіб стає об'єктом оподаткування з моменту його придбання та державної реєстрації. Враховуючи, що державну реєстрацію двох транспортних засобів здійснено тільки 13.11.2007р., відсутні підстави сплачувати податок за період, коли Товариство не було власником вказаних об'єктів оподаткування.
(Див. на звороті)
Крім того, судом першої інстанції не надано правової оцінки тим обставинам, що транспортні засоби, а саме: УАЗ-АСU39094 ВП6 шасі № 37410070437036, кузов № 37410070223840 та УАЗ-АСU39094 ВП6 шасі 37410080437027, кузов № 37410070118299, відповідно до митної декларації, були ввезені на територію України лише у вересні 2007 року.
Вказані обставини свідчать про безпідставність визначення податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.01.2007р. по вересень 2007р., протягом якого транспортні засоби навіть не знаходились на території України.
Просить постанову господарського суду Кіровоградської області від 11.04.2008 року у справі № 14/46 скасувати та ухвалити нове рішення. Позов задовольнити.
Державна податкова інспекція у м. Кіровограді, Відповідач, скаргу оспорив. В запереченнях на апеляційну скаргу вказує на те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Транспортні засоби зазначені в розрахунку як такі, що вперше реєструються в Україні.
Податок за транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, сплачується перед їх першою реєстрацією та за весь рік, незалежно від місяця, в якому провадиться державна реєстрація цих транспортних засобів.
Просить постанову господарського суду Кіровоградської області від 11.04.2008 року у справі № 14/46 залишити без змін, апеляційну скаргу - без задоволення.
Розпорядженням голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2009р. № 11 справу передано для розгляду колегії суддів у складі - головуючий суддя Юхименко О.В., суддів Коршун А.О., Кожан М.П.
Судовий розгляд адміністративної справи здійснювався з повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу «Оберіг».
Сутність спору:Уповноваженим фахівцем держподаткінспекції проведено камеральну перевірку податкової декларації (розрахунку) Відкритого акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» щодо податку за власників транспортних засобів та інших самохідних і механізмів за листопад 2007 року № 108714 від 16.11.2007р., за результатами якої складено Акт від 07.12.2007р. № 1469.
Перевіркою встановлено, що розмір податкового зобов'язання по податку за власників транспортних засобів та інших самохідних і механізмів, зазначений платником податку у податковій декларації (розрахунку) є меншим, ніж визначено за результатами камеральної перевірки, оскільки при заповненні податкової декларації (розрахунку) суми податку за транспортні засоби УАЗ-АСU39094 ВП6 в кількості двох одиниць, які 13 листопада 2007р. вперше зареєстровані в Україні, податкові зобов'язання по податку з власників транспортних засобів визначені за місяці, які залишилися до кінця 2007 року, починаючи з місяця в якому проведена державна реєстрація транспортних засобів.
На підставі Акту перевірки від 07.12.2007р. № 1469, заступником начальника Державної податкової інспекції у м. Кіровограді 31.01.2008р. прийнято податкове повідомлення-рішення № 0092621740/1.
Згідно з пп. 4.2.2 «в» п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, на підставі ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-XII, та у відповідності з пп. 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (2181-14), Відкритому акціонерному товариству «Кіровоградобленерго» визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок з власників транспортних засобів в сумі 1.264,20 грн. В їх числі 1.204,00 грн. основного платежу та 60,20 грн. штрафні (фінансові) санкції.
Скасування податкового повідомлення-рішення від 31.01.2008р. № 0092621740/1 було предметом судового позову.
Колегія суддів, заслухавши представників сторін, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при винесенні оскарженої постанови, знаходить апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» такою, що не підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 2 ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-XII, в редакції Закону від 6 грудня 2006 року N 427-V, за придбані протягом року юридичними особами транспортні засоби, крім тих, що вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх реєстрацією за місяці, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. За транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх першою реєстрацією. Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації подається до відповідного податкового органу.
Ставки і зарахування податку визначені статтею 3 цього Закону.
Отже, податок за транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, сплачується перед їх першою реєстрацією, за рік, та незалежно від місяця, в якому провадиться державна реєстрація таких транспортних засобів.
За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Зазначені обставини досліджені судом першої інстанції на підставі наданих в судове засідання сторонами доказів. Порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права не вбачається.
В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни рішення місцевого господарського суду відсутні.
Керуючись ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» залишити без задоволення.
Постанову господарського суду Кіровоградської області від 11.04.2008 року у справі № 14/46 залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Ухвалу складено у повному обсязі 12.02.2009р.
Головуючий суддя О.В.Юхименко
Суддя А.О.Коршун
Суддя М.П.Кожан