Ухвала від 04.08.2011 по справі 9101/54444/2011

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" серпня 2011 р.справа № 2а-9160/10

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Лукманової О.М.

суддів: Прокопчук Т.С. Божко Л.А.

при секретарі судового засідання: Пікос А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську

апеляційну скаргу ОСОБА_1

на ухвалу Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24 листопада2010 року

про залишення без розгляду частини позовних вимог

у справі № 2а-9160/10

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді

про визнання неправомірною бездіяльність та зобов'язання здійснити виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», -

ВСТАНОВИЛА:

07 жовтня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до Кіровського районного суду м. Кіровограда з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про визнання неправомірною бездіяльність та зобов'язання здійснити виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни».

Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24 листопада2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 06.04.2010 року залишено без розгляду з підстав пропуску позивачем шестимісячного строку для звернення до суду з адміністративним позовом.

Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу суду.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги, а також правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивач звернувся з позовом до суду 07.10.2010 року (а.с.2) та не довів, що пропустив строк звернення з адміністративним позовом до суду з поважних причин, а тому його позовні вимоги підлягають задоволенню в межах шестимісячного строку, тобто з 07.10.2010 року.

Отже, судом першої інстанції обґрунтовано залишено без розгляду позовні вимоги позивача за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 06.04.2010 року.

На підставі викладеного вище, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновку суду першої інстанції, а тому не можуть бути підставою для скасування правильного по суті судового рішення.

Керуючись п.1 ч.1 ст.199, ст.ст.200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 -залишити без задоволення.

Ухвалу Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24 листопада2010 року у справі № 2а-9160/10 -залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Головуючий: О.М. Лукманова

Суддя: Т.С. Прокопчук

Суддя: Л.А. Божко