Постанова від 12.03.2013 по справі 232/3348/12

Справа № 232/3348/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2013 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі головуючого судді Кашпрука Г.М.,

секретаря Романенко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Управління МВС України у Вінницькій області, про визнання дій протиправними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії.

Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивував тим, що перед звільненням на пенсію він проходив військову службу на посаді заступника командира полку у військовій частині, яка є полком спеціального призначення «Ягуар». Відповідно додатку № 26 до постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 7.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», для осіб рядового та начальницького складу підрозділів спеціального і особливого призначення органів внутрішніх справ встановлено підвищення посадового окладу на 15 % за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя. Статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення.

Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 07.10.2009 року зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплатити позивачу розмір пенсії з 01.01.2008 року по час набрання постановою законної сили з урахуванням підвищення посадового окладу на 15 %. Дана постанова суду набула законної сили згідно ухвали Апеляційного суду Вінницької області від 06.12.2010 року.

В подальшому відповідач відмовився виконувати зазначене судове рішення, мотивуючи тим, що у ньому відсутнє зобов'язання проводити відповідні нарахування після набуття постановою законної сили. Зазначені обставини і стали підставою для звернення до суду із даним адміністративним позовом.

Згідно ухвали суду від 24.12.2012 року справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 04.02.2013 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, управління МВС України у Вінницькій області.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 вимоги позову підтримали у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області ОСОБА_3 у судовому засіданні позов не визнав мотивуючи тим, що до їх компетенції входить проведення призначення (перерахунку) виплати пенсії військовим пенсіонерам на підставі поданих документів. Внесення змін до довідки про грошове забезпечення, складеної управління МВС України у Вінницькій області, на підставі якої позивачу призначено пенсію, не входить до повноважень органів Пенсійного фонду України.

Представник третьої особи ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечила, пояснивши суду, що ОСОБА_1 проходив службу у внутрішніх військах та відноситься до категорії військовослужбовців, а не до категорії осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. Відтак, підстави для встановлення відповідної надбавки позивачу відсутні.

Заслухавши думку сторін та дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд прийшов до переконання про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

ОСОБА_1 перед звільненням на пенсію проходив військову службу на посаді заступника командира полку у військовій частині № 3028, яка є полком спеціального призначення внутрішніх військ МВС України.

Згідно статті 1 Закону України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України», внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України входять до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначені для охорони та оборони важливих державних об'єктів, перелік яких установлюється КМ України, охорони виправно-трудових і лікувально-трудових установ, а також для участі в охороні громадського порядку та боротьби із злочинністю.

Відповідно додатку № 26 до постанови Кабінету Міністрів України № 1294 від 7.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», для осіб рядового та начальницького складу підрозділів спеціального і особливого призначення органів внутрішніх справ встановлено підвищення посадового окладу на 15 % за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя.

Відповідно до п. 6 Роз'яснення міністерства Внутрішніх справ України від 25.02.2008 року № 3014 «Про порядок проведення перерахунку та призначення пенсії у 2008 році» - підвищення посадового окладу у підрозділах спеціального і особливого призначення та надбавки , які передбачені за відповідними посадами на даний час згідно з постановою та наказом, ураховуються при проведенні перерахунку особам, посади яких відносяться до цих категорій посад, навіть у випадках якщо при звільненні ці посади та надбавки не були встановлені, у розмірах та на умовах, установлених постановою чи наказом.

Відповідно до ч. З ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення.

Позивач перебуває на пенсійному забезпеченні в Головному управління ПФ України у Вінницькій області з 01.01.2007 року і отримує пенсію у відповідності до положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 07.10.2009 року задоволено позов ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ у Вінницькій області та зобов'язано відповідача провести перерахунок та виплатити позивачу розмір його пенсії з 01.01.2008 року по час набрання постановою законної сили з урахуванням підвищення посадового окладу на 15 %. Дана постанова суду набула законної сили згідно ухвали Апеляційного суду Вінницької області від 06.12.2010 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, позивач довів ту обставину, що його служба перед звільненням на пенсію на посаді заступника командира полку у військовій частині № 3028, яка є полком спеціального призначення внутрішніх військ МВС України, дає йому право на встановлення 15 % надбавки за особливі умови служби, пов'язані із підвищеним ризиком для життя, яка передбачена додатком № 26 до Постанови КМ України № 1294 від 07.11.2007 року. Крім того, дані обставини досліджувались Ленінським районним судом м. Вінниці в ході розгляду справи № 2-а-794/09, однак відповідач, посилаючись на формальні обставини, протиправно припинив виплату позивачу вищевказаної надбавки.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до положень статті 96 КАС України.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 1 Закону України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України», ст. 63 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», додатком 26 до Постанови КМА України № 1294 від 07.11.2007 року, статтями 9, 11, 71, 72, 96, 130, 151-153, 159, 161, 163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 із урахуванням збільшення її на 15 % посадового окладу.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії із врахуванням підвищення посадового окладу на 15 % за особливі умови служби, пов'язані з ризиком для життя, починаючи з 01.05.2012 року та виплачувати її в подальшому до втрати права на таку пенсію.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області виплатити ОСОБА_1 різницю між фактично отриманою ним пенсію та перерахованою у відповідності із даною постановою суду, починаючи з 01.05.2012 року.

В решті вимог позову відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на користь ОСОБА_1 в рахунок понесених позивачем судових витрат по сплаті судового збору 32,19 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів після її проголошення.

Суддя: