справа № 807/171/13-а
рядок статзвіту -8.1.5
код - 08
26 березня 2013 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
за участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,
сторони у судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Іршавському районі Закарпатської області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
Позивач - суб'єкт владних повноважень - Державна податкова інспекція у Іршавському районі Закарпатської області Державної податкової служби звернулася у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), з вимогою стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість у розмірі 1 067,76 грн.
У судове засідання представник позивача не з'явився, однак 26 березня 2013 року подав до суду заяву з клопотанням про розгляд справи за його відсутності за наявними у матеріалах справи доказами. Заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд їх задовольнити (а.с.24).
Представник відповідача у судове засідання не з'явився заперечень на адміністративний позов не подав, не забезпечив явку свого уповноваженого представника, про причини такої неявки суд не повідомив, хоча про дату і час судового засідання був належним чином повідомлений, відповідно до вимог глави 3 розділу II Кодексу адміністративного судочинства України за адресою, вказаною у Довідці з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.4). Доказом про належне повідомлення якого слугують наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.23). Оскільки суд не має відомостей про причину неявки представника відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 10 червня 2011 року ОСОБА_1 була зареєстрована Іршавською районною державною адміністрацією Закарпатської області, як фізична особа-підприємець за місцем проживання, що підтверджується Довідкою ЄДРПОУ: АДРЕСА_1 (а.с.4).
15 червня 2011 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 взята на облік Державною податковою інспекцією в Іршавському районі Закарпатської області, як платник податків, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 15.06.2011 року за № 135 (а.с.5).
Згідно вимог пп.291.3 ст.291 Податкового кодексу України юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Матеріалами справи встановлено, що відповідач зареєструвалася платником єдиного податку, тобто з 01 червня 2012 року перейшла на спрощену систему оподаткування, що підтверджується її особистою заявою про застосування спрощеної системи оподаткування та корінцем свідоцтва (а.с.6, 10).
У відповідності до вимог пп.291.4 ст.291 Податкового кодексу України суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: 1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень; 2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень. Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп; 3) третя група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 3000000 гривень; 4) четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень; 5) п'ята група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена; обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень; 6) шоста група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.
У відповідності до вищезазначеної заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 надає послуги у сфері ремонту, технічного обслуговування та монтажу верстатів, які згідно з вимогами пп.291.4 ст.291 Податкового кодексу України відносяться до 2 групи. Згідно категорії послуг, які вона надає, ставка податку для відповідача становить 20 відсотків від мінімальної заробітної плати, тобто в сумі 214 гривень 60 копійок.
Згідно вимог передбачених пп.295.1 ст.295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу.
Матеріалами справи встановлено, що відповідач, в порушення вищезазначених вимог Податкового кодексу України, не сплачувала зобов'язання до бюджету по єдиному податку з фізичних осіб в результаті чого, станом на 08.01.2013 року в неї виникла перед бюджетом заборгованість у сумі 1 067,76 грн. дані обставини підтверджуються особовою карткою платника податку та довідкою про суму податкового боргу платника податку (а.с.7,11,12).
Сума заборгованості відповідача перед бюджетом також підтверджується розрахунком заборгованості та становить 1 067,76 грн. (а.с.8).
Згідно пп.59.3 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У відповідності до вимог пп.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
Згідно вимог передбачених пп.20.1.28 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань, коригування від'ємного значення об'єкта оподаткування або інших показників податкової звітності у результаті застосування звичайних цін.
Частиною 1 статті 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний
сплачувати податки, збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Згідно ст.16 Податкового кодексу України №755-VI від 02.12.2010 року, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючого такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 17, 70, 71, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Іршавському районі Закарпатської області Державно податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1; АДРЕСА_1) в дохід Державного бюджету України суму заборгованості по єдиному податку в розмірі 1 067 (однієї тисячі шістдесят семи) гривень 76 (сімдесят шість) копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Іванчулинець Д.В.