154/864/13-ц
2/154/356/13
01 квітня 2013 року м.Володимир-Волинський
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого: судді Лященка О.В.
при секретарі: Шафатинській О.В.
з участю позивача: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Володимир-Волинський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,-
встановив:
15 березня 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
У позовній заяві посилається на ту обставину, що з відповідачко по справі вони перебували у шлюбі, який згідно рішення Володимир - Волинського міського суду від 30 січня 2013 року - розірвано. Від цього шлюбу мають двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, матір'ю яких є відповідачка по справі.
Після розірвання шлюбу діти залишились проживати з ним, а відповідачка зібрала свої речі і переїхала на інше постійне місце проживання. Вона не приймає участі у вихованні дітей, не цікавиться їх здоров'ям, ніде не працює і не надає ніякої матеріальної допомоги на утримання дітей, які повністю знаходяться на його утриманні. Оскільки він сам не може забезпечити для дітей належний життєвий рівень, то просить стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 200 гривень щомісячно на кожну дитину.
У судовому засіданні під час розгляду справи позивач ОСОБА_1 позов підтримав, просить його задовольнити із викладених у ньому підстав.
Відповідачка ОСОБА_1В.в судовому засіданні позов визнала повністю, не заперечує проти стягнення з неї аліментів у розмірі, визначеному позивачем.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, дослідивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовільнити повністю з наступних підстав.
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який на даний час розірвано, від спільного проживання мають двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, матір'ю яких є відповідачка по справі.
Дані обставини стверджується копіями рішення суду та свідоцтв про народження дітей.
Згідно ч.3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Оскільки судом встановлено, що відповідачка не працює, її дохід має мінливий характер, з врахуванням даних про стан здоров”я дітей та відповідача, то розмір аліментів на утримання неповнолітніх дітей відповідно до ст.ст.181, 183 СК України, визначає у твердій грошовій сумі у розмірі по 200 грн щомісячно з дня подачі заяви в суд і до досягнення дітьми повноліття.
Судові витрати відповідно до вимог ст.88 ЦПК України, суд покладає на відповідача.
На підставі ст. ст.180-184 СК України, керуючись ст.ст.10, 60, 88, 214, 215, 224-226, 367 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задовільнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4, Володимир - Волинського району, Волинської області, в користь ОСОБА_1, аліменти на утримання неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердій грошовій сумі в розмірі по 200 (п”ятсот) грн. на кожну дитину щомісячно, починаючи з 15 березня 2013 року і до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 229 грн. 40 коп судового збору.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов”язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги, яка подається протягом 10 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Головуючий: /-/ підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду ОСОБА_5