22 березня 2013 року Справа № 26556/10/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Обрізко І.М.
суддів Носа С.П., Рибачука А.І.
за участю секретаря судового засідання Сідельник Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2010 року про відмову у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації в Львівській області, третя особа - управління житлового господарства Львівської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 12.04.2010 року звернувся в суд із позовом Державної податкової адміністрації у Львівській області, третя особа управління житлового господарства Львівської міської ради, в якому просить суд зобов'язати відповідача надати йому житло для проживання.
Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2010 року відмовлено у відкритті провадження. Суд виходив з того, що згідно з п.1 ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин. Оскільки чинним законодавством врегульовано порядок вирішення цієї категорії справ шляхом подачі позову в цивільному судочинстві, то у відкритті провадження в адміністративній справі позивачу слід відмовити.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням стороною позивача було подано апеляційну скаргу, з якої із-за порушення норм процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати.
Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасника розгляду, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її задоволити.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 199 КАС України суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду може скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що з 11.07.2000 року позивач перебуває на квартирному обліку в управлінні житлового господарства Львівської міської ради як працівник міліції, який потребує поліпшення житлових умов. 14.11.2005 року його було звільнено з органів податкової міліції ДПА у Львівській області за скороченням штатів. Після звільнення позивач перебуває у списку осіб за №7, які першочергово потребують житла.
Отже, позивач проходив публічну службу в органах податкової міліції ДПА у Львівській області, а тому даний спір виник у сфері публічної служби при отриманні службової квартири.
Згідно п. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справою адміністративної юрисдикції (далі адміністративна справа) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Беручи до уваги вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що, оскільки право на отримання житла виникло в позивача в зв'язку з проходженням публічної служби, відтак даний спір є публічно-правовим, а тому підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Проаналізувавши вищевикладене, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги являються суттєвими і складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання, а також має місце невідповідність висновків суду обставинам справи.
Отже, у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 199 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги ухвалу місцевого суду слід скасувати і постановити нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 195, 196 ч.4, 199, 205 ч.3, 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити, ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2010 року про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі № 2а-1604/10/1770 скасувати.
Справу № 2а-1604/10/1770 скерувати до Рівненського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню до Вищого адміністративного суду України не підлягає.
Головуючий суддя І.М. Обрізко
Судді С.П. Нос
А.І. Рибачук