Рішення від 31.08.2007 по справі 2о-119/07

Справа №2-о-119/07

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2007р. місцевий суд Комінтернівського району міста Харкова у складі:

головуючого - судді Григор'єва Б.П.,

при секретарі - Горгуль О.Є. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення про визнання факту прийняття спадкоємцем спадщини, -

ВСТАНОВИВ

23 травня 2007р. заявниця звернулась до суду з зазначеною заявою і просила визнати факт прийняття спадщини и визнання її такою, що прийняла спадщину свого чоловіка ОСОБА_2, померлого 04.07.2Q04p. у встановлений термін для отримання свідоцтва про право на спадщину.

Свої вимоги ОСОБА_1. мотивувала тим, що вона з 1974 року була прописана і проживала разом зі своїм чоловіком ОСОБА_2, у 31/100 частини домоволодіння, розташованого за адресою АДРЕСА_1 яка належала ОСОБА_2 на праві власності згідно договору купівлі-продажу від 02.10.1974 року.

У 1996 р. заявниця була виписана з будинку чоловіка і була прописана за адресою: АДРЕСА_2 але від зміни місця проживання відмовилась і продовжувала проживати разом зі своїм чоловіком за адресою: АДРЕСА_1

04.07.2004 р. чоловік заявниці - ОСОБА_2 помер, але заявниця продовжувала проживати за вказаною адресою де і продовжує проживати у теперішній час.

У зв'язку з необхідністю переоформлення документів на своє ім'я після смерті чоловіка і , за відсутністю інших спадкоємців, у квітні 2007р. заявниця звернулась до Сьомої Харківської державної нотаріальної контори для одержання свідоцтва на спадщину але заявниці було відмовлено в зв'язку з відсутністю заяви про прийняття спадщини у 6-місячний термін з дня смерті чоловіка.

У судовому засіданні заявниця та її представник - ОСОБА_3. заявлені вимоги уточнили і просили суд встановити факт проживання заявниці на момент смерті ії чоловіка і до теперішнього часу за адресою АДРЕСА_1

Суд, заслухавши пояснення заявниці, її представника, дослідивши інші докази у справі вважає, що заявлені ОСОБА_1. вимоги підлягають задоволенню.

Як вбачається із матеріалів справи, заявниця знаходилась у шлюбі з ОСОБА_2 з 1968р.

02.10.1974р. ОСОБА_2 придбав у власність 31/100 частини домоволодіння розташованого за адресою: АДРЕСА_1, де й проживав разом з заявницею.

У 1996 р. заявниця була виписана з будинку свого чоловіка, але продовжувала проживати разом з ним до дня його смерті 04.07.2004 р. і на теперішній час за адресою АДРЕСА_1.

Згідно зі ст.1223 ЦК України право на спадкоємство мають особи, визначені у заповіті, а у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмова від його прийняття спадкоємцями по заповіту, а також в разі неохватна заповітом всієї спадщини право на спадкоємство здійснюється по закону.

Згідно зі ст.1261 ЦК України в першу чергу право на спадкоємство отримують діти, подружжя та батьки спадкодавця.

Згідно довідки Сьомої Харківської державної нотаріальної контори № 2373 від 02.07.2007 р. спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилась, ніхто зі спадкоємців з заявами про прийняття або його відмову не звертався.

2

Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживає разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, визнається таким, що прийняв спадщину, якщо в перебіг строку, встановленого для прийняття спадщини, він не заявив про відмову від неї.

Згідно наданої суду распечатки здійсненних платежів ВАТ "Харківміськгаз" від 21.05.2007 p., довідки Південного РОЄ АК "Харківобленерго" від 15.05.2007р., згідно якої особистий рахунок відкрито на ім'я заявниці, рахунків та квитанцій на оплату комунальних платежів, заявниця отримує комунальні платежі за адресою АДРЕСА_1 та оплачує їх.

На підтвердження факту постійного проживання зі своїм чоловіком на момент його смерті і до теперішнього часу заявниця також надала суду, засвідчені вуличним комітетом № 4 Комінтернівського району м.Харкова ,заяву від 28.08.2007 р. гр.ОСОБА_4, яка мешкає за адресою АДРЕСА_1, кв.2 і яка є співвласником вказаного домоволодіння згідно договору учасників спільної часткової власності від 19 червня 1999р., заяву від 28.08.2007р. гр. ОСОБА_5, яка мешкає за адресою АДРЕСА_1, кв.4 і яка є співвласником вказаного домоволодіння згідно договору учасників спільної часткової власності від 19 червня 1999р., які підтверджують факт постійного проживання заявниці за адресою АДРЕСА_1 до і після смерті її чоловіка, і на теперішній час.

Таким чином, суд вважає, що факт проживання ОСОБА_1. за адресою : АДРЕСА_1 знайшов підтвердження в судовому засіданні.

На підставі віщевикладеного, керуючись ст.256,259 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт проживання ОСОБА_1 на момент смерті її чоловіка-ОСОБА_2, який помер 06.07.2004 року і до теперішнього часу за адресою : АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Попередній документ
3031737
Наступний документ
3031739
Інформація про рішення:
№ рішення: 3031738
№ справи: 2о-119/07
Дата рішення: 31.08.2007
Дата публікації: 02.03.2009
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Слобідський районний суд міста Харкова
Категорія справи: