05 березня 2013 р.Справа № 2-а-2803/12/1521
Категорія: 6.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Куркан М.М.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Бітова А.І.,
суддів - Милосердного М.М.
- Лук'янчук О.В.
при секретарі - Гарник А.С.
з участю: представника прокуратури - Стаценка Вадима Миколайовича; представника третіх осіб - Перової Ксенії Юріївни,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою прокурора Овідіопольського району Одеської області на ухвалу Овідопільського районного суду Одеської області від 17 грудня 2012 року (про залишення позову без розгляду) у справі за позовом прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах Державної інспекції сільського господарства в Одеській області до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення,
У червні 2012 року прокурор Овідіопольського району Одеської області в інтересах Державної інспекції сільського господарства в Одеській області звернувся до суду з позовом до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення.
Ухвалою Овідопільського районного суду Одеської області від 17 грудня 2012 року позов прокурора Овідіопольського району Одеської області залишено без розгляду.
В апеляційній скарзі прокурора Овідіопольського району Одеської області ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм процесуального права, а також у зв'язку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги прокурора Овідіопольського району Одеської області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з таких підстав.
Вирішуючи спірне питання, суд першої інстанції виходив з того, що позивач пропустив строк звернення до суду без поважних причин, та не надав до суду клопотання про поновлення строку, у зв'язку з чим позовну заяву належить залишити без розгляду на підставі ст. 100 КАС України.
Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 99, 100, 160, 165 КАС України.
В апеляційній скарзі прокурора Овідіопольського району Одеської області вказується, що початком перебігу строку звернення до суду являється 01 березня 2012 року, тобто дата прийняття ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду, якою скасоване рішення Таїровської селищної ради №150 від 26 лютого 2011 року про задоволення протесту прокурора.
Судова колегія не приймає до уваги ці доводи апелянта, виходячи з наступного.
Відповідно пункту 5 рішення Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року щодо офіційного тлумачення положень частини другої ст.ст. 19, 144 Конституції України, ст. 25, ч. 14 ст. 46, ч.ч.1, 10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.
Конституційний суд України у своєму рішенні від 16 квітня 2009 року дійшов висновку, що за змістом ч.2 ст. 144 Конституції України, ч.10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції України чи законам України зупиняються прокурором у встановленому Законом України "Про прокуратуру" порядку з одночасним зверненням до суду.
Відповідно ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для звернення до адміністартивного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановляється шестимісячний строк, який, якщо не встановлене інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, початок перебігу строку на оскарження рішення Таїровської селищної ради №2104 від 02 липня 2010 року є дата перевірки, здійсненої прокуратурою, а саме - лютий 2011 року, а отже адміністративний позов, який поданий 08 червня 2012 року належить залишити без розгляду, що було вірно встановлено судом першої інстанції.
Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні спірного питання не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 196; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія, -
Апеляційну скаргу прокурора Овідіопольського району Одеської області залишити без задоволення, а ухвалу Овідопільського районного суду Одеської області від 17 грудня 2012 року (про залишення позову без розгляду) - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня складання судового рішення в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 07 березня 2011 року.
Головуючий:
Суддя:
Суддя: