Ухвала від 26.03.2013 по справі 2-а-3406/08/1570

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2013 р.Справа № 2-а-3406/08/1570

Категорія: 10.3 Головуючий в 1 інстанції: Юхтенко Л.Р.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі: судді доповідача - головуючого - Шляхтицького О.І.,

суддів: Джабурія О.В., Крусяна А.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2012 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної адміністрації Одеської міської ради про встановлення способу і порядку виконання судового рішення,-

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2008 року позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про визнання дій неправомірними та зобов'язання зробити перерахунок щорічної одноразової грошової допомоги згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»за 2007 рік.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 27 травня 2008 року позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені в повному обсязі.

23 січня 2012 року на адресу Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява за підписом ОСОБА_1 про встановлення способу і порядку виконання судового рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №2а-3406/08 від 27 травня 2008 року шляхом покладення обов'язків виплати на його користь разової грошової допомоги за 2007 рік на Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради, оскільки з 01.01.2009 року функції по виплаті разової грошової допомоги передано до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2012 року у задоволенні заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення було відмовлено.

Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, позивач в апеляційній скарзі зазначає, що судом першої інстанції порушено норми процесуального права, у зв'язку з чим просить ухвалу скасувати.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про необхідність її задоволення.

Колегією суддів встановлено, що вирішуючи питання щодо встановлення способу і порядку виконання судового рішення суд першої інстанції виходив з того, що позивачем фактично заявлена вимога не про встановлення способу і порядку виконання судового рішення, а про заміну сторони, що не регулюється нормами ст. 263 КАС України.

Проте на думку суду апеляційної інстанції, вказані висновки суду першої інстанції є передчасними, оскільки зроблені без належного дослідження фактичних обставин та системного аналізу норм процесуального права відносно правових підстав для встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Так, частиною 1 ст.263 КАС України передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідачем у справі є Управління праці та соціального захисту населення Київської районної адміністрації Одеської міської ради.

Рішенням Одеської міської Ради № 3407-в від 09.10.2008 року створено з 01.01.2009 р. департамент праці та соціального захисту населення Одеської міської ради на базі управління соціального захисту населення та праці Одеської міської ради, управлінь праці та соціального захисту населення районних адміністрацій Одеської міської ради, що ліквідуються.

Рішенням Одеської міської Ради № 3737-в від 25.12.2008 року здійснено заміну найменування «департамент праці та соціального захисту населення» на «департамент праці та соціальної політики», а також затверджено Положення про Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради, відповідно до п 2.1.4. якого, основним завданням департаменту, крім іншого є призначення та виплати за рахунок джерел, передбачених законодавством, соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством.

Водночас суд першої інстанції помилково зазначив, що в заяві позивача не наведено жодної обставини за наявності якої необхідна заміна способу і порядку виконання судового рішення, оскільки заміна сторони виконавчого провадження в даному випадку неможлива з огляду на те, що Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради не є правонаступником Управління праці та соціального захисту населення Київської районної адміністрації Одеської міської ради.

Отже спірне питання повинно було вирішуватись відповідно до вимог ч. 1 ст. 263 КАС України шляхом зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Таким чином наведеної обставини суд першої інстанції не врахував та помилково дійшов висновку про необхідність заміни сторону виконавчого провадження.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм процесуального права, а отже відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України підлягає скасуванню з постановленням нової ухвали про встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Керуючись ст.ст. 195, 197; п.6 ч.1 ст. 199; п.4 ч.1 ст. 202; п.3 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів , -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити, ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2012 року - скасувати.

Постановити нову ухвалу якою встановити спосіб і порядок виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 27 травня 2008 року шляхом покладення обов'язків щодо здійснення перерахунку та проведення виплати грошової допомоги ОСОБА_1 з Управління праці та соціального захисту населення Київської районної адміністрації Одеської міської ради на Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням до Вищого адміністративного суду України в порядку статті 212 КАС України.

Головуючий: О.І. Шляхтицький

Суддя: О.В. Джабурія

Суддя: А.В. Крусян