26.03.2013 Справа № 756/4316/13-а
пр. №2-а/756/141/12
ун. №756/4316/13
26 березня 2013 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду міста Києва Шевчук А.В., розглянувши матеріали адміністративного позову управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
У березні 2013 позивач управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації та Київський міський центр по нарахуванню і здійсненню соціальних виплат звернулися до суду в порядку адміністративного судочинства з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат слід відмовити з наступних підстав.
Згідно з п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених та законами України.
За змістом ч.4 ст.50 КАС України громадяни України можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Позивачами пред'явлено позов до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги.
За приписами ч.1 ст.1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що спори з приводу стягнення безпідставно сплачених (без достатньої правової підстави) грошових сум не є публічно-правовими, а тому позовна заява управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат повинна розглядатись в порядку цивільного судочинства (ст.ст.1212-1213 ЦК України).
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру слід відмовити.
Зважаючи на вищевикладне, та, керуючись ст.109 КАС України, суддя, -
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат до ОСОБА_1 про стягнення коштів - відмовити.
Копію ухвали з позовною заявою надіслати позивачеві.
Роз'яснити позивачеві, що його повторне звернення до адміністративного суду з таким адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена через Оболонський районний суд міста Києва до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали особою, яка її оскаржує.
Суддя А.В. Шевчук