Ухвала від 22.03.2013 по справі 2а-384/2009

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22-а/2390/1326/12Головуючий по 1 інстанції

Категорія 10.3.1 Чечот А.А.

Доповідач в апеляційній інстанції

Магда Л. Ф.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2013 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

головуючогоМагди Л.Ф.

суддівМіщенка С.В., Трюхана Г.М.

при секретаріФоменко Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси заяву УПФ України в м. Черкаси Черкаської області про роз'яснення постанови апеляційного суду Черкаської області від 4 травня 2012 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою апеляційного суду Черкаської області від 4 травня 2012 року апеляційну скаргу УПФ України в Соснівському районі задоволено частково, постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 18 серпня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни змінено в частині визначення періоду, за який відповідача зобов'язано здійснити нарахування і виплату позивачці щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни».

Абзац третій резолютивної частини рішення викладено в наступній редакції: Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_6 з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» та провести відповідні виплати починаючи з 22 травня 2008 р.

В іншій частині постанову суду залишено без змін.

21 лютого 2013 р. УПФ України в м. Черкаси Черкаської області звернулося до апеляційного суду із заявою про роз'яснення постанови від 4 травня 2012 р. щодо кінцевого періоду нарахування ОСОБА_6 щомісячної державної соціальної допомоги, як «дитині війни».

Представник заявника в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання УПФ України в м. Черкаси було повідомлено в установленому законом порядку.

Заслухавши суддю-доповідача, заперечення проти доводів заяви позивачки, вивчивши матеріали справи, доводи заяви, колегія суддів судової палати приходить до висновку, що заява задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив за заявою осіб, які брали участь у справі, або державного виконавця постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Таким чином роз'яснення судового рішення є одним із способів усунення його недоліків, які стосуються недотримання його ясності та визначеності, а тому судове рішення не може містити положень, що викликають суперечки під час його виконання.

Між тим, постанова апеляційного суду від 4 травня 2012 р. відповідає дійсним обставинам справи та нормам матеріального і процесуального права.

Відповідно до роз'яснень, що містяться у п. 12 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України № 8 від 19 грудня 2011 р. «Про судову практику вирішення адміністративними судами спорів, що виникають у зв'язку із застосуванням ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом (абзац дев'ятий статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України від 9 липня 2003 року N 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством.

Таким чином, пенсія є періодичним платежем, виплата якої, за загальним правилом, не обмежена у часі.

Підвищення до пенсії, яке є додатковою виплатою особі, яка визнана такою, що має на нього право, нерозривно пов'язано з виплатою пенсії і також має не визначений у часі граничний термін виплати.

Отже, вирішуючи питання про зобов'язання нарахувати та виплатити відповідні періодичні платежі дітям війни, суди, у разі відсутності спору про право особи на отримання підвищення до пенсії або встановлення такого права в судовому порядку, не мають підстав обмежувати орган, відповідальний за здійснення їх нарахування і виплати, певним часовим проміжком, якщо не відбулося змін у законодавстві.

Оскільки постанова апеляційного суду відповідає чинному законодавству, ухвалена з урахуванням роз'яснень наведеної вище Постанови Пленуму ВАСУ, є ясною, повною та зрозумілою в межах заявлених вимог, підстав для її роз'яснення в порядку статті 170 КАС України за наведеними в заяві доводами немає.

Керуючись ст. 170 КАС України, судова колегія судової палати, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити УПФ України в м. Черкаси Черкаської області в задоволенні заяви про роз'яснення постанови апеляційного суду Черкаської області від 4 травня 2012 року по справі адміністративним позовом ОСОБА_6 до Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної соціальної допомоги «дітям війни».

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.

Головуючий :

Судді :