83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
іменем України
28.01.13 р. Справа № 5006/36/147пд/2012
Господарський суд Донецької області у складі судді: Гриник М.М.
при секретарі судового засідання Новіковій В.Р.
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Горлівка
до відповідача Горлівської міської ради, м.Горлівка
про зобов'язання укласти додаткову угоду про поновлення договору оренди землі від 19.03.2009р
Представники сторін:
Від позивача: ОСОБА_1 - паспорт
Від відповідача: не з'явився
В судовому засіданні оголошувалася перерва з 06.12.2012р. до 12.12.2012р. об 11-00год.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, м.Горлівка звернулась до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача Горлівської міської ради, м.Горлівка про зобов'язання укласти додаткову угоду про поновлення договору оренди землі від 19.03.2009р.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що Рішенням Горлівської міської ради № VІ 23-36 був поновлений договір з позивачем на три роки, однак позивач пропустила місячний строк на укладення договору, що обумовило її звернутися за захистом свого порушеного права до господарського суду, оскільки, на думку позивача, відмова Горлівської міської ради укласти договір оренди землі на новий строк, порушує його права, як орендаря, який належним чином виконував свої обов'язки за договором оренди землі від 20.03.2009р., дані обставини й обумовили звернення позивача до суду з даним позовом. Також, позивач зазначає, що впродовж всього періоду користування землею здійснює оплату за користування земельною ділянкою згідно умов Договору.
Відповідач у відзиві на позов вимоги позивача не визнав, посилаючись на те, що позивач зволікала з укладенням додаткової угоди до договору, через що міська рада на даний час не має підстав для її підписання.
Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні, яке відбулось 28.01.13р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Судом, відповідно до вимог статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України складено протокол, який долучено до матеріалів справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши подані докази та заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, присутніх у судовому засіданні, господарський суд -
19.03.2009р. між фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 та Горлівською міською радою укладено договір оренди землі.
Згідно п.1 договору Горлівська міська рада на підставі рішення Горлівської міської ради передає, а ОСОБА_1 приймає в оренду земельну ділянку площею 0,0032га (кадастровий номер 1410600000:03:011:0030), по АДРЕСА_1.
Згідно п. 15 договору земельна ділянка передається в оренду для обслуговування торгового кіоску, будівництва зупинки автотранспорту. Цільове призначення земельної ділянки - для роздрібної торгівлі та комерційних послуг, землі житлової та громадської забудови. (п.16 договору)
11.01.2010р. між сторонами підписана додаткова угода, відповідно до якої була змінена нормативна грошова оцінка землі (п.5 договору) та розмір грошових внесків (п.9 договору).
Згідно п.8 договір укладено на 3 роки.
Таким чином, строк дії укладеного між сторонами договору закінчився 20.03.2012р.
При цьому, із позовної заяви вбачається, що позивач 20.01.2012 (за два місяці до спливу договору) маючи намір оформити продовжити між сторонами правовідносини щодо оренди землі надав відповідачу заяву про поновлення договору оренди.
Рішенням Горлівської міської ради від 30.03.2012р. №VІ 23-36 було вирішено поновити договір оренди землі з позивачем.
Заявою від 23.10.12р. позивач надав відповідачу на підпис проект додаткової угоди від 12.10.2012р.
Відповідач листом від 29.10.2012р. відмовив позивачу в укладенні додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки на новий строк, обґрунтовуючи свою відмову тим, що ОСОБА_1 втратила переважне право на поновлення цього договору, оскільки, своєчасно не направила орендодавцю проект додаткової угоди.
Відповідно до статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Територіальна громада здійснює місцеве самоврядування в порядку, встановленому законом, безпосередньо або через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи; органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території (частина третя статті 140, частина перша статті 144 Основного Закону України).
Змістом статті 124 Земельного кодексу України, якою регулюється порядок передачі земельних ділянок в оренду, передбачено, що особа, яка бажає одержати земельну ділянку в оренду із земель державної чи комунальної власності, подає у відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування заяву (клопотання) у порядку, визначеному статтями 118, 123 цього Кодексу. Тобто волевиявлення майбутнього орендаря щодо укладення договору оренди реалізується шляхом подання відповідної заяви.
При цьому частиною першою вказаної норми встановлено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Таким чином, волевиявлення відповідного органу як орендодавця, в даному випадку, здійснюється у формі рішення такого органу і лише реалізується шляхом укладення договору оренди.
Відповідно до частини першої статті 13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу, від імені якого це право здійснюють органи державної влади і органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією, іншими законодавчими актами України.
Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Виходячи з положень статей 13, 14 Конституції України, статей 177, 181, 324, глави 30 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), статті 148 Господарського кодексу України (далі - ГК України), земля та земельні ділянки є об'єктами цивільних прав, а держава та територіальні громади через свої органи беруть участь у земельних відносинах з метою реалізації цивільних та інших прав у приватноправових відносинах, тобто, прав власників земельних ділянок (п. 1.2.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин», далі Постанова).
Тобто, органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у правовідносинах щодо розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності (наданні земельних ділянок громадянам та юридичним особам у власність або в користування, відчуженні земельних ділянок державної або комунальної власності, укладенні, зміні, розірванні договорів купівлі-продажу, ренти, оренди земельної ділянки та інших договорів щодо земельних ділянок, встановленні сервітуту, суперфіцію, емфітевзису, в тому числі прийнятті державними органами та органами місцевого самоврядування відповідних рішень) діють як органи, через які держава або територіальна громада реалізують повноваження власника земельних ділянок.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, між відповідачем та позивачем був укладений договір оренди земельної ділянки від 20.03.2009р.
Умовами зазначеного договору передбачено (п.8 договору), що по закінченні терміну дії договору, орендар має переважне право на поновлення договору оренди на новий термін при умові, що він письмово повідомить про це не пізніше, ніж за два місяця до його закінчення.
Статтею 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належним чином виконував обов'язки відповідно до умов договору, має переважне перед іншими особами право на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Як вбачається з матеріалів справи, наданих пояснень, позивач виконував умови договору оренди земельної ділянки від 20.03.2009р. в частині належного (за цільовим призначенням) користування земельною ділянкою, своєчасної та повної оплати за користування вищевказаною земельною ділянкою.
На виконання умов договору, позивач 20.01.2012 (за два місяці до спливу договору) відповідачу заяву про поновлення договору оренди. Рішенням Горлівської міської ради від 30.03.2012р. №VІ 23-36 було вирішено поновити договір оренди землі з позивачем.
23.10.2012р.позивач надав для підписання додаткову угоду до договору оренди. Однак, листом від 29.10.2012р. Горлівська міська рада повідомила позивача про те, що він втратив право на поновлення договору.
Однак, в матеріалах справи відсутні відомості про те, що Рішення Горлівської міської ради від 30.03.2012р. №VІ 23-36 оскаржувалось, скасовувалось або визнавалось недійсним.
Позивач по справі після закінчення строку дії договору оренди, продовжував використовувати спірну земельну ділянку та не отримував від відповідача жодних заперечень щодо користування або звільнення спірної земельної ділянки, яка розташована по вул. Стожка Микитівського району м.Горлівки.
Статтями 74, 77 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи те, що позивач належно виконує свої обов'язки щодо користування земельною ділянкою в тому числі і щодо звернення до органу місцевого самоврядування з метою продовження орендних відносин, власником землі винесено відповідне рішення про продовження строку дії договору, яке не оскаржено та не скасовано в установленому законом порядку станом на час винесення судового рішення і земельна ділянка нікому не передана, суд дійшов висновку про задоволення позову.
Витрати по сплаті судового збору за згодою позивача покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 20, 22, 33, 49, 77, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
Позовні вимоги фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м.Горлівка до Горлівської міської ради, м.Горлівка про зобов'язання укласти додаткову угоду про поновлення договору оренди землі від 19.03.2009р. - задовольнити.
Зобов'язати Горлівську міську раду (84646, Донецька область, м.Горлівка, пр.Перемоги,67, ЄДРПОУ 04052749) укласти з ОСОБА_1 додаткову угоду до договору оренди землі від 19.03.2009р. про поновлення договору оренди землі на новий строк в наступній редакції :
ДОДАТКОВА УГОДА № 1
до договору оренди землі від 19.03.2009 року
(зареєстрований 20.03.2009 року за № 040915200182)
місто Горлівка, Донецька область "12" жовтня 2012 р.
«ОРЕНДОДАВЕЦЬ» Горлівська міська рада, яка діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", в особі в.о. першого заступника міського голови МАТЮХИ Едуарда Андрійовича, який діє на підставі розпорядження міського голови від 15.12.2010 №295-р «Про розподіл обов'язків між керівними працівниками виконавчого комітету міської ради» (зі змінами), з однієї сторони, та "ОРЕНДАР" фізична особа-підприємець ОСОБА_1, з другої сторони, уклали цю додаткову угоду про поновлення договору оренди землі від 19.03.2009 (зареєстрований 20.03.2009 року за № 040915200182) згідно з рішенням Горлівської міської ради від 30.03.2012 №VІ/23-36, у зв'язку з чим вирішили викласти текст договору та розрахунок розміру орендної плати за землю (додаток до договору оренди таблиця № 1) у новій редакції:
1. Орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування торгового кіоску та будівництва зупинки автотранспорту, згідно з рішенням Горлівської міської ради від 21.11.2008 року № V/40-23.
ОБ'ЄКТ ОРЕНДИ
2. В оренду передається земельна ділянка, кадастровий номер: 1410600000:03:011:0030, розташована за адресою: АДРЕСА_1, розміром 0,0032 га.
3. На земельній ділянці не розміщені об'єкти нерухомого майна.
4. Земельна ділянка передається в оренду разом з проїздами, проходами, площадками.
5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно з Витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 109 від 06.02.2012 року становить: 14262 грн. (445,69 грн./га).
6.Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, які суттєво можуть перешкоджати її ефективному використанню,
7. Об'єкт оренди не має інших особливостей, які можуть вплинути на орендні відносини.
8.Договір укладено на строк три роки, який обчислюється з моменту його державної реєстрації. Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавцеві про намір продовжити його дію. надійславши додаткову угоду до договору.
9. Орендна плата вноситься орендарем у вигляді грошових внесків на рахунок одержувача: УДКСУ у м. Горлівка, в місцевий бюджет Микитівського району р/р № 33212815700020 в ГУДКСУ у Донецькій області м. Донецьк, код ОКПО 38023569, МФО 834016 в місцевий бюджет, код плати за оренду землі 13050500, в розмірі: 35,66 гривень у місяць.
10. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії (таблиця №1, яка є невід'ємною частиною договору).
11. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.
12. Передачі продукції та надання послуг в рахунок орендної плати не допускається.
13. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- зміни нормативної грошової оцінки землі та розміру відсотків від нормативної грошової оцінки землі, встановлених для розрахунку орендної плати за землю за рішеннями Горлівської міської ради;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня, яка нараховується на суму боргу з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, у залежності від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожен день прострочення у його сплаті.
15. Земельна ділянка передається в оренду для обслуговування торгового кіоску та будівництва зупинки автотранспорту.
16. Цільове призначення земельної ділянки: землі житлової та громадської забудови.
17. Умови збереження стану об'єкта оренди:
забороняється самовільна забудова земельної ділянки;
використання орендованої земельної ділянки здійснювати відповідно до мети, визначеної у пункті 16 цього договору, дотримуючись при цьому вимог чинного земельного і природоохоронного законодавства, державних і місцевих стандартів, норм і правил;
проведення на земельній ділянці господарської діяльності способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель.
18. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється з розробленням проекту землеустрою. Підставою розроблення Проекту землеустрою є Рішення Горлівської міської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою. Організація розроблення проекту землеустрою і витрати, пов'язані з цим, покладаються на орендаря.
19. Інших умов передачі земельної ділянки в оренду немає.
20. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється у строк не пізніше п'яти днів після державної реєстрації цього договору за актом її прийому-передачі.
21. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.
22. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
23. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
24. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання орендодавцем умов договору.
25. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
26. На орендовану земельну ділянку не встановлено обмежень та інших прав третіх осіб.
ІНШІ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
27. Права ОРЕНДОДАВЦЯ:
вимагати від орендаря:
використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди землі;
дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил;
дотримання режиму санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються;
своєчасного внесення орендної плати;
заборони зміни цільового використання земельної ділянки;
додержання вимог чинного законодавства.
28. Обов'язки ОРЕНДОДАВЦЯ:
передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди землі;
при передачі земельної ділянки в оренду забезпечити відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуванню земельною ділянкою;
додержуватись вимог чинного законодавства;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об'єкта оренди.
29. Права ОРЕНДАРЯ:
самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;
за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку будівлі, здійснювати благоустрій на відведеній території;
отримувати продукцію і доходи.
30. Обов'язки орендаря:
приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі;
дотримуватися режиму використання земель рекреаційного та історико-культурного призначення;
здійснити державну реєстрацію цього договору;
у п'ятиденний строк, після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати його копію відповідному органу державної податкової служби.
РИЗИК ВИПАДКОВОГО ЗНИЩЕННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ ОБ'ЄКТА ОРЕНДИ ЧИ ЙОГО ЧАСТИНИ
31. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.
СТРАХУВАННЯ ОБ'ЄКТА ОРЕНДИ
32. Згідно з цим договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
УМОВИ ВІДЧУЖЕННЯ, ПЕРЕДАЧІ У ЗАСТАВУ ТА ВНЕСЕННЯ ДО СТАТУТНОГО ФОНДУ ПРАВА ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
33. Право на оренду земельної ділянки не може бути продане або іншим чином відчужене іншим особам, передане у заставу та внесене до статутного фонду.
34. Зміна умов договору оренди земельної ділянки здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.
35. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
придбання орендарем земельної ділянки у власність;
викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
смерті фізичної особи - орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у ст..7 Закону України «Про оренду землі», від виконання цього договору;
набуття іншої особи права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій земельній ділянці.
Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
36. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
за взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
37. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається за рішенням суду в порядку, встановленому законом.
Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є:
невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 Закону України "Про оренду землі" та умовами цього договору;
в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки;
на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.
38. Право па орендовану земельну ділянку у разі смерті фізичної особи-орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду не переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку разом з орендарем.
39. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
40. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
41. Цей договір набирає чинності після підписання сторонами цього договору та його державної реєстрації.
Цей договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря, третій - в органі, який провів його державну реєстрацію.
Невід'ємними частинами договору є:
план (схема) меж земельної ділянки;
кадастровий план земельної ділянки (в проекті землеустрою);
акт визначення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості) (в проекті землеустрою);
акт прийому-передачі об'єкта оренди;
проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку.
Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі від 19.03.2009 (зереєстрований 20.03.2009року за №040915200182), набуває чинності після підписання сторонами та її державної реєстрації.
«Орендодавець»
Горлівська міська рада
адреса: пр. Перемоги, 67, м. Горлівка,
Доненька обл. 84646
Ідентифікаційний код 04052749
«Орендар»
Фізична особа-підприємець
Паспорт: НОМЕР_2
виданий Микитівським РВ ГМУ
УМВС України в Донецькій області
25.05.1999р.
адреса: АДРЕСА_2
Ідентифікаційний номер НОМЕР_1
Рішення господарського суду може бути оскаржене до Донецького апеляційного господарського суду протягом десяти днів. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Гриник М.М.
Повний текст рішення складено та підписано 28.01.2013р.