Ухвала від 26.03.2013 по справі 4860/12/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

УХВАЛА

26 березня 2013 р. Справа № 2а-4860/12/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Горшкова В.М.,

секретар: Кальченко-Буланова М.С.

за участю:

представника позивача - Оберемська А.М.

представника відповідача - Шеремет О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом комунально-побутового підприємства "Світанок" до Херсонської обласної державної адміністрації про визнання нечинним (незаконним) та скасування розпорядження,

встановив:

Комунально-побутове підприємство "Світанок" звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Херсонської обласної державної адміністрації, у якому визнати нечинним (незаконним) та скасувати розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 12.11.2012 року за № 860 "Про анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення", яким анульовано ліцензію на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення від 01.03.2012 року серії АВ № 617782, видану комунально-побутовому підприємству "Світанок".

У судовому засіданні від представника відповідача надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління житлово-комунального господарства Херсонської обласної державної адміністрації. В обґрунтування заявленого клопотання представник відповідача зазначає, що саме Управлінням житлово-комунального господарства Херсонської обласної державної адміністрації було здійснено підготовку матеріалів щодо ліцензування та видачі ліцензії комунально-побутовому підприємству "Світанок". Було також проведено перевірку вказаного підприємства та підготовлено проект розпорядження щодо анулювання виданої ліцензії на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення від 01.03.2012 року серії АВ № 617782.

Представник позивача залишив розгляд даного питання на розсуд суду.

Відповідно до ч.2 ст. 53 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Оскільки, саме Управлінням житлово-комунального господарства Херсонської обласної державної адміністрації було проведено перевірку КПП "Світанок" та розроблено проект розпорядження від 12.11.2012 року за № 860 "Про анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення", суд вважає, що результати розгляду даної справи мають безпосереднє відношення до Управління житлово-комунального господарства Херсонської обласної державної адміністрації та можуть мати вплив на його права, свободи, інтереси та обов'язки.

У зв'язку з вищевикладеним суд вважає необхідним залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління житлово-комунального господарства Херсонської обласної державної адміністрації.

Крім цього, представником відповідача було також заявлене клопотання про зупинення провадження по справі з метою залучення до адміністративної справи третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління житлово-комунального господарства Херсонської обласної державної адміністрації.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Оскільки представник відповідача мотивує клопотання про зупинення провадження по справі, у зв'язку з залученням третьої особи, суд вважає, що клопотання є достатньо обґрунтованим, тому задовольняє клопотання та зупиняє провадження по справі до 18 квітня 2013 року.

Керуючись ч. 2 ст. 53, п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України,

ухвалив:

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління житлово-комунального господарства Херсонської обласної державної адміністрації.

Зупинити провадження у адміністративній справі за позовом комунально-побутового підприємства "Світанок" до Херсонської обласної державної адміністрації про визнання нечинним (незаконним) та скасування розпорядження до 18 квітня 2013 року о 10:00 год..

Дана ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження по справі в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.