Постанова від 25.03.2013 по справі 812/2136/13-а

9.4.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 березня 2013 року Справа № 812/2136/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І. В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області до відкритого акціонерного товариства «Промхіммонтаж» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 1020,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

27 лютого 2013 року до суду надійшов адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області до відкритого акціонерного товариства «Промхіммонтаж» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 1020,00 грн.

В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що відповідач - ВАТ «Промхіммонтаж» порушило вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме: вимоги Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями), згідно розділу VI якого емітенти, у тому числі акціонерні товариства, зобов'язані здійснювати розкриття інформації в повідомленні про проведення загальних зборів, шляхом розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії. Інформація про проведення 15.05.2012 загальних зборів відкритого акціонерного товариства «Промхіммонтаж» в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії відповідачем не розміщена.

Тобто, відповідач в порушення п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» неопублікував інформацію не розмістив інформацію в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

У зв'язку з цим, 14.08.2012 року уповноваженою особою ДТУ НКЦПФР у відношенні відповідача було винесено постанову № 423-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 1020,00 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати протягом 15 днів з дня отримання постанови. Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку відповідачем не оскаржувалась. До теперішнього часу суму штрафних санкцій відповідачем сплачено не було, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення штрафних санкцій з відповідача у зазначеній сумі.

Ухвалою суду від 28 лютого 2013 року провадження у справі за даним позовом було відкрите та призначене до розгляду у скороченому провадженні.

Ухвала суду від 28.02.2013 року була отримана відповідачем 05.03.2013 року.

За таких підстав суд приймає рішення на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок"(далі -Закон №3480) регулярна інформація про емітента -річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Відповідач - ВАТ «Промхіммонтаж» порушило вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме: вимоги Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями), згідно розділу VI якого емітенти, у тому числі акціонерні товариства, зобов'язані здійснювати розкриття інформації в повідомленні про проведення загальних зборів, шляхом розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

Судом встановлено, що інформація про проведення 15.05.2012 загальних зборів відкритого акціонерного товариства «Промхіммонтаж» в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії відповідачем не розміщена, що підтверджується роздрукованою сторінкою з зазначеної бази даних Комісії (а. с. 9).

Дані щодо проведених 15.05.2012 загальних зборів товариства підтверджуються матеріалами розгляду колективного звернення акціонера ВАТ «Промхіммонтаж».

Тобто, відповідач в порушення п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» неопублікував інформацію не розмістив інформацію в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

14.08.2012 року уповноваженою особою ДТУ НКЦПФР у відношенні відповідача було винесено постанову № 423-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 1020,00 грн.(а. с. 12).

Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до ДТУ НКЦПФР.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не були оскаржені у судовому порядку. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанов, до ДТУ НКЦПФР та до суду не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені судові витрати, та позивач звільнений від їх сплати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.

Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області до відкритого акціонерного товариства «Промхіммонтаж» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 1020,00 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Промхіммонтаж» суму штрафних санкцій у розмірі 1020 грн. в дохід Державного бюджету України - р/р 31110106700004 в УДКС у м. Донецьку, код ЄДРПОУ 38033949, код платежу 21081100, МФО 834016.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя І.В.Тихонов