Справа № 0311/5631/2012
15 червня 2012 року смт. Маневичі
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії, -
ОСОБА_1 звернулася в суд із вказаним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі. Згідно вимог ст. 51 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” їй повинна виплачуватись додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком. Крім того, відповідно до вимог ст. 39 вказаного Закону їй, як особі, яка проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, має проводитись доплата в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Вказані дії відповідача щодо нарахування пенсії позивач вважає протиправними, оскільки вони не відповідають вимогам чинного законодавства. Посилаючись на зазначені обставини, просила зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі провести перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з лютого 2011 року по дату винесення рішення відповідно до ст. 51 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, а також провести перерахунок та виплату за період з лютого 2011 року по дату винесення рішення доплати до пенсії відповідно до вимог ст. 39 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання проведення перерахунку і виплати доплати непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні гарантованого добровільного відселення в розмірі двох мінімальних заробітних плат відповідно до ст. 39 п. 2 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 1.02.2011 року по 23.11.2011 року та про зобов'язання проведення перерахунку і виплати додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 25 % від мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 п. 2 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 1.02.2011 року по 23.11.2011 року слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Судом встановлено, що позивачем подано адміністративний позов до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про проведення перерахунку і виплату пенсії лише 24 травня 2012 року. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, клопотання про поновлення строку звернення до суду не заявлялось, а тому суд вважає, що під час вирішення даного спору слід застосовувати шестимісячний строк звернення до суду.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить висновку, що не знайшло підтвердження пропущення позивачем строку звернення до суду про зобов'язання проведення перерахунку і виплату пенсії, оскільки пенсія виплачувалася за цей період позивачу щомісячно, тобто вказана виплата не носила разовий характер. Крім того, суд бере до уваги, що позивачем подано позов до суду лише 24 травня 2012 року, будь-яких перешкод для звернення до суду з відповідним позовом у передбачений законом строк не було, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання проведення перерахунку і виплату за період з 1.02.2011 року по 23.11.2011 року слід залишити без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання проведення перерахунку і виплати пенсії за період з 1.02.2011 року по 23.11.2011 року слід залишити без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Маневицького районного суду І.С. Токарська