Ухвала від 26.02.2013 по справі 806/1165/13-а

УХВАЛА

26 лютого 2013 року Справа № 806/1165/13-a

Категорія 6.2

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Чернова Г.В. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державного інспектора сільського господарства Житомирської області Ясінського Віктора Вікторовича, Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області про визнання протиправним та скасування акту №15014 від 08.02.2013 р. про обстеження земельної ділянки, скасування акту перевірки від 08.02.2013 р. про дотримання вимог земельного законодавства, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати акт №15014 від 08.02.2013 р. про обстеження земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, а також скасувати акт перевірки від 08.02.2013 р. про дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок ОСОБА_1, складені посадовою особою Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області Ясінським В.В.

Відповідно до ч.2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Разом з тим, положенням п.1 ч.2 ст.17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Рішення суб'єкта владних повноважень в контексті положень КАС України необхідно розуміти як нормативно правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовані ним, акти поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні. Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта, якому вони адресовані.

Отже, не може бути предметом оскарження в судовому порядку такий акт або дії органу державної влади, який не породжує ніяких правових наслідків, тобто не створює прав та обов'язків для громадян та юридичних осіб.

З огляду на викладене, оскаржувані акт перевірок в розумінні п.1 ч.2 ст.17 КАС України не являються нормативно-правовими актами чи актами індивідуальної дії, які можуть бути оскаржені в порядку адміністративного судочинства, так як не тягнуть за собою правових наслідків і не мають обов'язкового характеру.

За таких обставин вказаний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного інспектора сільського господарства Житомирської області Ясінського Віктора Вікторовича, Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області про визнання протиправним та скасування акту №15014 від 08.02.2013 р. про обстеження земельної ділянки, скасування акту перевірки від 08.02.2013 р про дотримання вимог земельного законодавства.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали

Суддя Г.В. Чернова