Постанова від 25.03.2013 по справі 807/234/13-а

Справа № 807/234/13-а

рядок статзвітності № 8.1.5

код - 9

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2013 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Луцович М.М.

при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.

за участю сторін:

сторони в судове засідання не з'явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Рахівському районі до Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про стягнення податкового боргу за рахунок коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Рахівському районі Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про стягнення податкового боргу за рахунок коштів.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що за Рахівським МКП «Рахівкомунсервіс» рахується податковий борг у розмірі 83128,44 грн. У зв'язку з тим, що за відповідачем рахується несплачений податковий борг, який станом на день звернення до суду становить 83128,44 грн. позивач просить задовольнити позов.

Позивач, а саме державна податкова інспекція у Рахівському районі в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без участі позивача за наявними у справі матеріалами.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою вказаною в довідці з ЄДРПОУ, а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Рахівське міське комунальне підприємство «Рахівкомунсервіс» є юридичною особою та зареєстроване Рахівською районною державною адміністрацією Закарпатської області що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ Головного управління статистики у Рахівському районі АА №103550 (а.с.79), та знаходиться за адресою 90600, Закарпатська область, м. Рахів, вул. Шевченка, 43, код 32240467.

Як вбачається з матеріалів справи, 24 травня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0047/15-02/32240467 від 24.05.2012 року (а.с.11-12).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий керівником Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 11- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0047/15-02/32240467 від 24.05.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» №0001101502 від 24.05.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 436,43 грн. (а.с. 10), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 25.05.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис. (а.с. 10)

Як вбачається з матеріалів справи, 11 червня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0051/15-02/32240467 від 11.06.2012 року (а.с.14-15).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 14- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0051/15-02/32240467 від 11.06.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001151502 від 11.06.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1690,12 грн. (а.с. 13), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 18.06.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис. (а.с. 13).

Як вбачається з матеріалів справи, 27 червня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0064/15-02/32240467 від 27.06.2012 року (а.с.17-18).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 17- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0064/15-02/32240467 від 27.06.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001331502 від 27.06.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1392,11 грн. (а.с. 16), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 27.06.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис. (а.с. 16).

Як вбачається з матеріалів справи, 18 липня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0070/15-02/32240467 від 18.07.2012 року (а.с.20-21).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 17- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0070/15-02/32240467 від 18.07.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» №0001451502 від 18.07.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 436,02 грн. (а.с. 19), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 18.07.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис. (а.с. 19).

Як вбачається з матеріалів справи, 30 липня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0076/15-02/32240467 від 30.07.2012 року (а.с.23-24).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 23- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0076/15-02/32240467 від 30.07.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001521502 від 30.07.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1392,11 грн. (а.с. 22), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 30.07.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис. (а.с. 22).

Як вбачається з матеріалів справи, 01 серпня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0081/15-02/32240467 від 01.08.2012 року (а.с.26-27).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 26- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0081/15-02/32240467 від 01.08.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001581502 від 01.08.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 42,23 грн. (а.с. 25), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 01.08.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 25).

Як вбачається з матеріалів справи, 20 серпня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0083/15-02/32240467 від 20.08.2012 року (а.с.29-30).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 29- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0083/15-02/32240467 від 20.08.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 00004351500 від 20.08.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1689,15 грн. (а.с. 28), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 23.08.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 28).

Як вбачається з матеріалів справи 31 серпня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0089/15-02/32240467 від 31.08.2012 року (а.с.32-33).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 32- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0089/15-02/32240467 від 31.08.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0004831500 від 31.08.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 198,61 грн. (а.с. 31), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 31.08.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 31).

Як вбачається з матеріалів справи 21 вересня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0094/15-02/32240467 від 21.09.2012 року (а.с.35-36).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 35- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0094/15-02/32240467 від 21.09.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001671502 від 21.09.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 782,45 грн. (а.с. 34), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 21.09.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 34).

Як вбачається з матеріалів справи 01 жовтня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0098/15-02/32240467 від 01.10.2012 року (а.с.38-39).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 38- зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0098/15-02/32240467 від 01.10.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001691502 від 01.10.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1650,61 грн. (а.с. 37), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 01.10.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 37).

Як вбачається з матеріалів справи 17 жовтня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0103/15-02/32240467 від 17.10.2012 року (а.с.41-42).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 41 - зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0103/15-02/32240467 від 17.10.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001781502 від 17.10.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 873,88 грн. (а.с. 40), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 17.10.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 40).

Як вбачається з матеріалів справи 30 жовтня 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0106/15-02/32240467 від 30.10.2012 року (а.с.44-45).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 44 - зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0106/15-02/32240467 від 30.10.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001801502 від 30.10.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 3598,13 грн. (а.с. 43), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 30.10.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 43).

Як вбачається з матеріалів справи 20 листопада 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0112/15-02/32240467 від 20.11.2012 року (а.с.47-48).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 47 - зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0112/15-02/32240467 від 20.11.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001881502 від 20.11.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1776,82 грн. (а.с. 46), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 20.11.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 46).

Як вбачається з матеріалів справи 30 листопада 2012 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість, якою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.

За результатами вказаної перевірки було складено акт №0118/15-02/32240467 від 30.11.2012 року (а.с.50-51).

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що вказаний акт перевірки був отриманий в.о. керівника Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про, що свідчить його підпис (а.с. 50 - зворотній бік).

На підставі акту перевірки №0118/15-02/32240467 від 30.11.2012 року ДПІ у Рахівському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення за форми «Ш» № 0001941502 від 30.11.2012 року яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 715 грн. (а.с. 49), як вбачається з матеріалів справи дане податкове повідомлення-рішення було отримано 30.11.2012 року головним бухгалтером підприємства, що свідчить його підпис (а.с. 49).

Як вбачається з матеріалів справи, згідно поданих декларацій та уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість відповідач самостійно визначив наступні зобов'язання по даному платежу: за 10 місяць 2012 року (№ 9072864269 від 19.11.2012 р.) у розмірі 18655,0 грн. (а.с. 52-53), уточнюючий розрахунок за 07 місяць 2012 року (№ 9068327817 від 02.11.2012 р.) у розмірі 7922,0 грн.- зобов»язання та 238,0 грн. - пеня (а.с. 54-56), за 08 місяць 2012 року ( № 9057537992від 20.09.2012 р.) у розмірі 13700 грн. (а.с. 57-58), за 07 місяць 2012 року (№ 9050366552 від 20.08.2012 р.) у розмірі 7187 грн. (а.с. 59-60), за 06 місяць 2012 року (№9039407081 від 10.07.2012 р.) у розмірі 10234 грн. (а.с. 61-62), за 05 місяць 2012 року (№9034218096 від 18.06.2012 р.) у розмірі 4825,0 грн. (а.с. 63-64).

Однак відповідачем самостійно визначенні зобов'язання по податку на додану вартість не були сплачені.

Відповідно до ст.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

На підставі вищенаведеного ДПІ у Рахівському районі підприємству була нарахована пеня у розмірі 4987 грн., що підтверджується наявним в матеріалах справи розрахунком податкового боргу (а.с.6-9)

З метою ліквідації заборгованості ДПІ у Рахівському районі Закарпатської області відповідачу було надіслано першу податкову вимогу від 06.05.09р. за №1/136 на суму 10170,20 грн.(а.с. 68), вручена 08.05.2009 року, та 20.06.09р. надіслано другу податкову вимогу №2/153 на суму 114147,65 грн.(а.с.67) вручена 11.06.2009 року.

13.05.2010 року в зв'язку з відсутністю погашення боргу начальником ДПІ у Рахівському районі прийнято рішення № 20 (а.с.69) про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 54.1. ст. 54 ПКУ платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п. 56.11. ст. 56 ПКУ зазначено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно із п. 57.3 ст. 57 ПКУ передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п. 95.4 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п.20.1 ст 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби України мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеного цим Кодексом.

Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним

Заборгованість відповідача також підтверджується довідкою про податковий борг (а.с.6-9), та обліковою карткою (а.с.80).

Зважаючи на вказані норми Закону, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов державної податкової інспекції у Рахівському районі до Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» про стягнення податкового боргу за рахунок коштів у розмірі 83128,44 грн. - задовольнити.

Стягнути з Рахівського міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» (90600, м. Рахів, вул. Шевченка, 43, код 32240467) податковий борг за рахунок коштів в сумі 83128,44 грн. (вісімдесят три тисячі сто двадцять вісім грн. 44 коп.) грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 КАС України десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий-суддя Луцович М.М.