Постанова від 12.03.2013 по справі 806/317/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 806/317/13-a

категорія 9.5

12 березня 2013 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Фещук А.В.,

за участю секретаря судового засідання Гнітецької Т.Ф.,

за участю:

представників позивача: Рожкової В.О. (за довіреністю від 12.12.2012 року) та

Можарівського В.В. (за довіреністю від 12.03.2013 року);

представник відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Житомирській області до Овруцької центральної районної лікарні про зобов'язання виконати пункт 3 вимоги від 11.09.2012 року,-

встановив:

У січні 2013 року Державна фінансова інспекція в Житомирській області звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Овруцької центральної районної лікарні, в якому просить зобов'язати виконати пункт 3 вимоги від 11.09.2012 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами проведеної ревізії на підставі акта ревізії від 06.09.2012 р. №65-09/89 позивачем у вересні 2012 року було висунуто вимогу №65-17/1239 від 11.09.2012 року, якою Овруцьку центральну районну лікарню, серед іншого, було зобов'язано відшкодувати кошти або надати відповідний обсяг послуг Товариству з обмеженою відповідальністю "Фактор-нафтогаз" на суму 5908,9 грн., в іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведені зайвих виплат шкоду у розмірі, встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України, у разі пропуску, встановленого строку - відшкодувати порушення за рахунок головного лікаря.

Посилаючись на зазначені обставини, позивач просить суд зобов'язати відповідача виконати пункт 3 вимоги №65-17/1239 від 11.09.2012 року.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали пояснення, аналогічні, викладеним в позові.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав заяву за змістом якої погоджується із позовними вимогами та просить суд розглянути справу за відсутності його представника.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення представників позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Державною фінансовою інспекцією у Житомирській області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Овруцької центральної районної лікарні за період з 01.07.2010 року по 01.06.2012 року. За результатами проведеної ревізії було складено акт №65-09/89 від 06.09.2012 року (далі - акт ревізії).

На підставі акта ревізії відповідачем 11.09.2012 року було винесено вимогу №65-17/1239, якою, зокрема, зобов'язано відповідача:

- відшкодувати кошти або надати відповідний обсяг послуг Товариству з обмеженою відповідальністю "Фактор-нафтогаз" на суму 5908,9 грн., в іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведені зайвих виплат шкоду у розмірі, встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України, у разі пропуску, встановленого строку - відшкодувати порушення за рахунок головного лікаря.

Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначає Закон України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" №2939-XI від 26.01.1993 року (далі - Закон №2939-XIІ).

Відповідно до ч.1, ч.2 та ч. 5 ст.2 Закону №2939-XIІ головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту, здійснення перевірок з питань державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до ч.6 ст.2 Закону №2939-XIІ порядок проведення державною контрольно-ревізійною службою державного фінансового аудиту та інспектування встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. п. 7, 8 ст. 10 Закону №2939-XIІ державна контрольно-ревізійна служба має право: - пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів; - у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства; - звертатися до суду в інтересах держави, якщо під контрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Пунктом 35 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550, визначено, що виявлені допущені об'єктом контролю порушення законодавства, контроль за дотриманням якого віднесено до компетенції служби, фіксуються в констатуючій частині акта ревізії з обов'язковим посиланням на норми законів чи інших нормативно-правових актів, які порушено, та зазначенням винних у їх допущенні осіб. Відповідно до п. 46 зазначеного Порядку, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування. При цьому згідно з вимогами п. 49 Порядку у разі коли діями чи бездіяльністю працівників об'єкта контролю державі або підконтрольній установі заподіяна матеріальна шкода, орган служби ставить вимоги перед керівником об'єкта контролю та органом його управління щодо пред'явлення цивільних позовів до винних осіб. Зазначені питання врегульовано не трудовим законодавством, а приписами ст.16 та ст.22 ЦК України та відповідними положеннями ЦПК України.

Згідно ст. 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що ревізуються.

Отже, вимоги Державної фінансової інспекції в Житомирській області підлягають обов'язковому виконанню

Зважаючи на встановлені у справі обставини, а також враховуючи приписи чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає, що позовні вимоги про зобов'язання Овруцької центральної районної лікарні виконати пункт 3 вимоги №65-17/1239 від 11.09.2012 року підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 23, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

постановив:

Позов Державної фінансової інспекції в Житомирській області до Овруцької центральної районної лікарні про зобов'язання виконати пункт 3 вимоги від 11.09.2012 року, - задовольнити.

Зобов'язати Овруцьку центральну районну лікарню виконати пункт 3 вимоги №65-17/1239 від 11.09.2012 року - відшкодувати кошти або надати відповідний обсяг послуг Товариству з обмеженою відповідальністю "Фактор-нафтогаз" на суму 5908,9 грн., в іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведені зайвих виплат шкоду у розмірі, встановленому статтями 130-136 Кодексу законів про працю України, у разі пропуску, встановленого строку - відшкодувати порушення за рахунок головного лікаря.

Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 12 березня 2013 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.В. Фещук

Повний текст постанови виготовлено: 18 березня 2013 р.