Постанова від 19.03.2013 по справі 823/407/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Черкаси

19 березня 2013 року Справа № 823/407/13-а

10 год. 30 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тимошенко В.П.,

при секретарі Кулику О.П.,

за участю прокурора Шкрьобки О.В. - за посвідченням,

представника позивача - Бичека О.А. - за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора м. Черкаси Черкаської області в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

До суду з позовною заявою звернувся прокурор м. Черкаси Черкаської області в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області, в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 1700 грн.

В обгрунтування позовних вимог зазначено, що ФОП ОСОБА_2 за допомогою водія ОСОБА_3, який керував транспортним засобом марки Volkswagen LT 35 НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів по маршруту «Черкаси - Харків» без оформлення документів,перелік яких передбачено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». На підставі акту № 052412 від 17.08.2012 винесено постанову № 154136 від 09.10.2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій, передбачених ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», в розмірі 1700 грн.

Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про те, що позов визнає в повному обсязі та просив справу розглянути без його участі.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача у справі, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.

17 серпня 2012 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області здійснена перевірка відповідача щодо дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами перевірки складено акт, з якого вбачається, що 17.08.2012 відповідач за допомогою водія ОСОБА_3, який керував транспортним засобом марки Volkswagen LT 35 р.н. НОМЕР_1 надавав послуги з нерегулярних пасажирських перевезень за відсутності документів, перелік яких передбачено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: неналежним чином оформленого договору із замовником транспортних послуг.

З матеріалів справи вбачається, що водій з актом ознайомлений.

За результатами перевірки керівником органу державного контролю - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій від 09.10.2012 року № 154136, згідно з якою до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону.

Копія постанови надіслана відповідачу 18.10.2012, що підтверджується списком згрупованих внутрішніх поштових відправлень .

В добровільному порядку відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, постанову про застосування фінансових санкцій від 09.10.2012 № 154136 в установленому порядку не оскаржив.

Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 № 789, Міністерство транспорту та звязку України є центральним органом виконавчої влади, головним (провідним)органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики в галузі автомобільного транспорту.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Вказаний урядовий орган здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавче регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів. Пунктом 20 Положення передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Згідно вимог пункту 8 Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом № 888 від 14.12.2005 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 року за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Черкаській області є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи.

Пунктами 4, 5 Положення визначені основні завдання територіальних управлінь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у відповідному регіоні, а саме: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Крім того територіальні управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Абзацом 3 частини першої статті 60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі Порядок). Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, та її територіальне управління в Черкаській області.

Згідно вимог статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та пункту 4 Порядку, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення перевірок.

Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

У ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» дано визначення нерегулярних пасажирських перевезень, це перевезення пасажирів автобусом, замовленим юридичною або фізичною особою з укладанням письмового договору на кожну послугу, в якому визначають маршрут руху, дату та час перевезень, інші умови перевезень та форму оплати послуги, або перевезення за власний кошт.

Відповідно до статті 39 Закону № 2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху документи, на підставі яких виконують перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України..

Судом встановлено, що на вимогу працівників Головавтотрансінспекції, водієм надано неналежним чином оформлений договір із замовником транспортних послуг.

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право позивача на стягнення 1700 грн. заборгованості зі сплати фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Керуючись ст. ст. 56, 58, 60, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до Державного бюджету України через Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень фінансових санкцій.

Постанова набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені статтями 185-187 цього Кодексу.

Суддя В.П. Тимошенко

Повний текст виготовлений 22 березня 2013 року