Постанова від 21.03.2013 по справі 2а-1870/8246/12

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2013 р. Справа № 2a-1870/8246/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах управління Укртрансінспекції у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Сумський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах управління Укртрансінспекції у Сумській області звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП АДРЕСА_1 штрафу в сумі 1700,00 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який допустив порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, у добровільному порядку суму штрафу не сплатив.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та пояснили, що станом на день розгляду справи сума заборгованості відповідачем залишається не сплаченою.

У судовому засіданні відповідач позов не визнав, просив у його задоволенні позивачу відмовити.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи й оцінивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 5 квітня 2001 року N 2344-III (далі - Закон) державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Відповідно до статті 48 Закону автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Судом встановлено, що 19.06.2012 року посадовими особами позивача була проведена перевірка транспортного засобу ФОП ОСОБА_1, який здійснює вантажні перевезення, під час якої виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме встановлено, що водій надавав послуги по перевезенню вантажу згідно з ВН № РН-0000166 від 19.06.2012 р, постачальник: ПАТ «Укр НДІВ ім. А.С.Бережного», одержувач: ТОВ «Мотордеталь-Конотоп», з встановленим не чинним, не повіреним техоглядом та без оформлення індивідуальної контрольної книжки, про що складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 19.06.2012 р. № 060441 (а.с.5).

Відповідно до статті 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, а саме за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пунктів 25, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі - Порядок), справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Керівник територіального управління Головавтотрансінспекції як керівник державного органу контролю розглянув справу про порушення і виніс постанову про застосування фінансових санкцій № 145089 від 13 серпня 2012 року, якою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн (а.с.6).

Відповідно до пункту 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Винесена постанова про застосування фінансових санкцій була оскаржена відповідачем у судовому порядку. Постановою Сумського окружного адміністративного суду, яка набрала законної сили, від 10.01.2013 р. у справі № 2а-1870/8572/12 за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області про визнання дій протиправними та скасування постанови № 145089 від 13.08.2012 р. про застосування фінансових санкцій у задоволенні позовних вимог ФОП ОСОБА_1 відмовлено (а.с.83-84).

Відповідно до статті 14, частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Враховуючи, що станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена і складає 1700,00 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями прокурора та представника позивача, суд вважає, що за наведених обставин та правових норм, вимоги прокурора обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах управління Укртрансінспекції у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1, АДРЕСА_2) на користь Державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 1700 грн (одна тисяча сімсот грн) на р/р 31113106700008 УДК у м. Суми код платежу 21081100, код 37784555, МФО 837013 ГДКУ у Сумській області.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

З оригіналом згідно

Суддя Л.М. Опімах

Повний текст постанови виготовлено 25 березня 2013 року.