копія
19 березня 2013 р. Справа № 818/1044/13-a
Сумський окружний адміністративний суд в особі судді - Глазько С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,-
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції в якій просив: 1) визнати незаконною бездіяльність відповідача по ненаданню відповіді на заяву від 04.12.2012 р. за зверненням ОСОБА_1; 2) зобов'язати відповідача надати відповідь на заяву від 04.12.2012 р.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що 04.12.2012 р. позивач звернувся до відповідача з заявою в якій зазначав, що заявнику на підставі договору купівлі-продажу від 22.09.2003 р. належить квартира АДРЕСА_1. Заявнику з витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 38686288 від 08.11.2012 р. стало відомо про те, що реєстратором першої державної нота ріальної контори 16.05.2008 р. за № 7200095 внесено запис про арешт квартири АДРЕСА_1 на підставі повідомлення 1657 від 29.12.2003 р. Зарічного районного відділу вико навчої служби, яка нібито належить ОСОБА_2. З метою подальшого не порушення прав зацікавленої особи, права якої прямо порушуються описаною забороною на відчуження, заявник просив скасувати заборону на відчуження квартири АДРЕСА_1, або надати процесуальний документ на підставі якого було накладено заборону, з зазначенням ідентифікуючих даних певного документу, з метою зняття арешту з майна заявника, який не є учасником виконавчого провадження, однак права якого порушуються. Однак відповідач жодної відповіді не надав чим порушив Закон України "Про звернення громадян".
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 20.02.2013 р. було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
Відповідач, який отримав ухвалу про відкриття скороченого провадження 26.02.2013 р., що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.11), на вимогу суду письмових заперечень проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову у визначений строк суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції з заявою від 04.12.2012 р. (а.с.3), в якій просив скасувати заборону на відчуження квартири АДРЕСА_1, або надати процесуальний документ на підставі якого було накладено заборону, з зазначенням ідентифікуючих даних певного документу, з метою зняття арешту з майна заявника, який не є учасником виконавчого провадження, однак права якого порушуються.
04.12.2012 р. вказана заява цінним листом була надіслана на адресу Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції, що підтверджується копією фіскального чеку від 04.12.2012 р. № 7303 виданого відділенням зв'язку № 11 Сумської дирекції УДППЗ "Укрпошта" та поштовим штампом від 04.12.2012 р. (а.с.4).
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про звернення громадян", якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.
Згідно частин 1, 3, 4 ст. 15 Закону України "Про звернення громадян", органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.
Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про звернення громадян", громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право, окрім іншого, одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про звернення громадян", органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані:
об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги;
у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову;
на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу;
відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням;
забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень;
письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення;
вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина;
у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення;
не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам;
особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.
Як вбачається з ч. 1 ст. 20 Закону України "Про звернення громадян", звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем, в порушення вимог Закону України "Про звернення громадян", не було надано відповідь позивачу на його заяву від 04.12.2012 р.
В ухвалі про відкриття скорочене провадження від 20.02.2013 р., яка була отримана представником відповідача 26.02.2013 р., що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.11), відповідачу було запропоновано надати до канцелярії Сумського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та рішення які приймались на підставі розгляду заяви позивача, якщо такі рішення приймались, та докази їх надіслання позивачу, однак перелічені документи відповідачем до суду надіслані не були.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про визнання незаконною бездіяльності відповідача по ненаданню відповіді на заяву від 04.12.2012 р. за зверненням ОСОБА_1 та зобов'язання відповідача надати відповідь на заяву від 04.12.2012 р. за зверненням ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії -задовольнити в повному обсязі.
Визнати незаконною бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції по ненаданню відповіді на заяву від 04.12.2012 р. за зверненням ОСОБА_1
Зобов'язати Відділ державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції надати відповідь на заяву від 04.12.2012 р. за зверненням ОСОБА_1
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько