Постанова від 18.03.2013 по справі 803/300/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2013 року Справа № 803/300/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Костюкевича С.Ф.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,

ВСТАНОВИВ:

19 лютого 2013 року Володимир-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби (далі по тексту - Володимир-Волинська ОДПІ) звернулася в суд з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як платник податків, у порушення вимог підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі -ПК України), не подає до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Згідно зі статтею 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Відповідно до пункту 67.2 статті 67 ПК України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців. На момент звернення до суду у відповідача податковий борг відсутній. Позивач просить припинити підприємницьку діяльність відповідача та зобов'язати державного реєстратора здійснити заходи спрямовані на припинення підприємницької діяльності відповідача.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2013 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.

Копія вищеназваної ухвали була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією за адресою місця проживання, що зазначена в свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, проте поштове відправлення повернулося 28.02.2013 року на адресу суду із відміткою відділення поштового зв'язку від 27.02.2013 року "за закінченням терміну зберігання", тобто зазначена копія ухвали не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) слід вважати, що така копія ухвали вручена належним чином. Від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 КАС України.

Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що 20 вересня 2006 року проведено державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1. Відповідач 21.09.2006 року був взятий на облік як платник податків у Володимир-Волинській ОДПІ. З 19.01.2010 року відповідач до податкового органу не подавав жодної податкової звітності. Станом на 12.02.2013 року заборгованість у платника податків фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по платежах до бюджету відсутня. Вказані фактичні обставини підтверджуються Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2, довідками Володимир-Волинської ОДПІ про взяття на облік платника податків № 229/29-025 від 21.09.2006 року та про подання останньої звітності № 925/17 від 11.02.2013 року і відсутність заборгованості по платежах до бюджету № 928/17 від 11.02.2013 року.

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Однак, як встановив суд, всупереч цьому, відповідач більше року не подавав звітності до державного податкового органу.

Пунктом 67.2 статті 67 ПК України передбачено право органів державної податкової служби в установленому законом порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.

Абзацом 5 частини 1 статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" встановлено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця провадиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, а згідно з абзацом 3 частини 2 цієї ж статті, підставою для постановлення такого рішення є факт неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності відповідно до закону.

Частиною 1 статті 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено, що суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи-підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Разом з цим, статтею 49 цього Закону також передбачено обов'язок державного реєстратора за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця внести запис до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльність фізичної особи-підприємця, та вчинити ряд дій, спрямованих на припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Проаналізувавши вищенаведене, суд вважає, що оскільки відповідач не подавав більше як протягом одного року до податкового органу податкових декларацій, звітності, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, від нього не надійшло письмових заперечень проти позову, тому адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про припинення підприємницької діяльності відповідача з направленням копії постанови в день набрання нею законної сили державному реєстратору для вчинення дій, передбачених статтею 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Керуючись статтею 158-163, 183-2, 256 КАС України, на підставі статей 46, 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та вчинення інших дій, передбачених статтею 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С.Ф. Костюкевич