Постанова від 22.03.2013 по справі 0870/3027/12

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2013 року 10 год. 35 хв. Справа № 0870/3027/12 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуші С.М.

при секретарі Лазько Д.В.

за участю представника позивача Кіченка В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, поданого Запорізьким транспортним прокурором

до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про: стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Запорізьким транспортним прокурором в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області пред'явлено адміністративний позов до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій за правопорушення на автомобільному транспорті у розмірі 1700 грн., які застосовані за постановою № 108919 від 18.10.2011 за порушення вимог абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», та які у добровільному порядку відповідачем не сплачені.

Прокурор в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та дав пояснення в їх обґрунтування, аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд позов задовольнити.

В судове засідання призначення на 18.04.2012 відповідач, який був належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, не прибув, надіслав до суду заперечення проти адміністративного позову, відповідно до яких позов не визнає в повному обсязі та просить в задоволенні позову відмовити.

У зв'язку з оскарженням фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 постанови про застосування фінансових санкцій № 108919 від 18.10.2011 в судовому порядку, провадження у справі 18.04.2012 будо зупинено до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 0870/3206/12 (а.с. 21-22).

В судове засідання, яке відбулось по справі 11.03.2013, відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, також не прибув, надіслав до суду термінову телеграму з клопотанням про відкладення розгляду справи у зв'язку з його хворобою, однак будь-яких доказів, які підтверджують зазначені обставини суду не надано.

В призначене на 22.03.2013 судове засідання відповідач, повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, повторно не з'явився, надіслав до суду телеграму з клопотанням відкласти розгляд справи у зв'язку з перебуванням у відрядженні, однак будь-яких доказів, які підтверджують перебування відповідача у відрядженні суду не надані.

Враховуючи, що відповідачем будь-яких доказів, які б підтверджували його перебування на лікарняному та у відрядженні суду не надано, суд прийшов до висновку, що відповідач повторно не прибув до суду без поважних причин, та враховуючи положення частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглянув справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Вислухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 13.09.2011 уповноваженими особами ТУ ГАТІ в м. Мелітополі Запорізької області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено Акт № 056779 від 13.09.2011 (а.с. 6).

Як зазначено в Акті, перевіркою встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 здійснює надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування маршрутом «Центральний ринок-районна лікарня» без оформлення документів, передбачених статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме - відсутня ліцензійна картка, квитково-касовий лист, індивідуальна контрольна книжки водія.

На підставі акту перевірки 18.10.2011 тимчасово виконуючим обов'язки начальника ТУ ГАТІ в Запорізькій області винесено постанову № 108919 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансових санкції, які передбачені абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - у розмірі 1700 грн.(а.с 6).

Зазначена постанова направлена на адресу відповідача поштою та отримана останнім 22.10.2011, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 7).

Згідно із статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до частини 1 статті 39 Закону «Про автомобільний транспорт», автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Абзацом 4 частини 2 статті 39 цього Закону передбачено, що документами для регулярних пасажирських перевезень є: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

У відповідності до статті 5 Закону «Про автомобільний транспорт», основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Відповідно до абзацу 3 статті 60 Закону «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції визначені цією статтею, а саме: - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39, 48 цього Закону, - передбачено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 № 1567 (далі Порядок), за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.

Згідно з пунктом 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 10.05.2012 (справа № 0870/3206/12), яка набрала законної сили 22.01.2013, позовна заява відповідача про скасування постанови від 18.10.2011 № 108919 залишена без розгляду (а.с. 37-38).

На час судового розгляду справи постанова про застосування фінансових санкції від 18.10.2011 № 108919 не скасована, сума фінансових санкцій відповідачем у добровільному порядку не сплачена.

Відповідно до пункту 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Згідно з пунктом 5 Положення територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право прокурора звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав , свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює у суді представництво інтересів держави в порядку, встановленому КАС та іншими законами України. Це право також передбачено статтею 121 Конституцій України та статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру».

Враховуючи, що застосовані до відповідача фінансові санкції на час розгляду справи не сплачені, рішення про застосування таких санкції не скасовано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт є обґрунтованими, та таким що підлягають задоволенню.

Згідно частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 94, 158, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державного бюджету м. Мелітополя (отримувач державний бюджет м. Мелітополя, 21081100, код ЄДРПОУ 37968956, Головне управління Державного казначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, рахунок №31111106700013) суму фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Каракуша