1326/10801/2012
2/465/866/13
Іменем України
12.03.2013 року Франківський районний суд м.Львова в складі:
Головуючого судді Дзеньдзюри С.М.
при секретарі Шугало В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові цивільну справу за позовом Франківської районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1, з участю третіх осіб - ЛКП «Навколо базару», Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, -
позивач звернувся до суду з позовом про демонтаж самочинного засклення та обшивки металевими листами галерейного балкона. В обґрунтування своїх позовних вимог покликається на те, що комісією ЛКП «Навколо базару» встановлено та складено акт про те, що власником квартири АДРЕСА_1 без відповідних документів проведено самовільно роботи з закриття галерейного балкона металевим металопрофілем. 10.10.2012 року адміністративною комісією при Франківській районній адміністрації винесено постанову №393 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. 29.10.2012 року Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради прийнято розпорядження № 449 «Про демонтаж самочинного засклення та обшивки металевими листами галерейного балкона на АДРЕСА_1», яким зобов'язано відповідача у місячний термін за власні кошти демонтувати самочинне засклення і обшивку металевими листами галерейного балкона та привести його у попередній стан. Вказує на те, що балкон є загального користування, допоміжним приміщенням багатоквартирного будинку і призначений для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку. Зазначає, що такими діями відповідач порушує Правила користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, затверджені постановою КМУ №45 від 24.01.2006р. Також позивач вказує на те, що відповідно до нормативних документів Львівської міської ради, відповідачу для здійснення таких дій необхідно було отримати дозвіл інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю, дав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві. На додатково поставленні питання пояснив, що якими нормативно - правовими документами вимагається дозвіл на засклення балкону він не знає, в яких нормативно-правових документах є визначення що таке галерейний балкон йому не відомо.
Відповідач ОСОБА_1 проти позову заперечила, подала до суду письмові заперечення в яких зазначає, що її квартира НОМЕР_1 знаходиться в одноповерховому будинку, в якому більше квартир немає. Вхід в її квартиру розташований зі спірного балкону. Зазначає що в технічному паспорті даних що це галерейний балкон немає. Засклила балкон на початку 2012 року в період дії постанови КМУ № 1104 від 30.09.2009р. Вважає, що несучі конструкції будинку та ДБНи не порушувала. Вказує та те, що балконом крім неї більше ніхто не користується оскільки даний будинок одноквартирний.
Третя особа - ЛКП «Навколо базару» подала в суд клопотання, в якому присить справу слухати без їхнього представника, позов Франківської районної адміністрації Львівської міської ради підтримують в повному обсязі.
Третя особа - інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на неодноразові виклики, в судове засідання не з'являлась.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає.
Так, відповідно до п.4.5.1 Положення про Франківську району адміністрацію Львівської міської ради, затвердженого рішенням Львівської міської ради № 8 від 06.01.2012р. до повноважень адміністрації входить звернення до судових органів про демонтаж самочинного будівництва.
Згідно п.1.1 Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 року № 273, дозвіл на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будинків, споруд та інших об'єктів, розширення і технічного переоснащення (далі - роботи з будівництва) є документом, що посвідчує право забудовника (замовника) та генерального підрядника на виконання будівельних робіт, у відповідності до затвердженої проектної документації, підключення до інженерних мереж та споруд та надає право відповідним службам на видачу ордера на проведення земляних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які одночасно ведуть реєстр наданих дозволів.
Виконання будівельних робіт без вищезазначеного дозволу забороняється.
Судом встановлено, що відповідачем ОСОБА_1 без будь - яких погоджень та дозволів проведено засклення та обшивка металевими листами балкона, який відповідно до технічного паспорта належить до її квартири і з якого облаштований вхід в квартиру АДРЕСА_1.
Разом з тим, відповідно до п. 3.2 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 року № 127, зареєстрованму в Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 р. за № 582/5773 не належать до самочинного будівництва:
1) при будівництві будинків садибного типу - зведення на земельній ділянці тимчасових будівель (навісів, палаток, кіосків, накриття, літніх душових, теплиць, покритих поліетиленовою плівкою, споруд тощо), які не потребують виконання робіт з улаштуванням фундаментів; перестановка обладнання в межах призначених приміщень; улаштування чи закриття дверних або віконних прорізів; збільшення або зменшення площ за рахунок демонтування чи влаштування перегородок, комор, знесення печей та грубок; перепланування, не пов'язані зі змінами (збільшення чи зменшення) житлової або допоміжної площ;
2) у квартирах (багатоповерхових будинках) - перепланування, не пов'язані зі змінами (збільшення чи зменшення) житлової або допоміжної площ, без порушення несучих конструкцій; збільшення житлової чи допоміжної площ за рахунок демонтування перегородок, комор, знесення печей, камінів та грубок, засклення балконів, лоджій, улаштування дверних прорізів у внутрішніх некапітальних стінах; перестановка в межах призначених приміщень, обладнання;
3) поточний ремонт будівель та споруд без змін призначення приміщень;
4) заміна матеріалу стін будинків садибного типу, будівель без збільшення розміру фундаменту чи поверховості (допустиме відхилення площі 5 %).
З даної норми випливає, що при проведенні вищезазначених робіт не потребує отримання дозволу виконкому місцевої ради або будь-якого іншого дозволу органів державної влади або місцевого самоврядування.
Частиною 3 статті 10 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Позивечем по справі не доведено необхідності отримання відповідачем будь-яких дозволів та не вказано які саме дозволи та яких органів необхідні для засклення та обшивки металевими листами балконів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.4,10,11,60,208-209,212-215 ЦПК України, ст.ст.1, 177, 179 ЖК України, суд,-
у позові Франківської районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1 з участю третьої особи ЛКП «Навколо базару», Інспекції державного рхітектурно-будівельного контролю у Львівській області про демонтаж самочинного засклення та обшивки металевими листами галерейного балкона - відмовити.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Дзеньдзюра С.М.