Рішення від 04.11.2008 по справі 2-1334/2008

Справа № 2-1334/08

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2008 року Знам'янський міськрайонний суд

Кіровоградської області

у с к л а д і : головуючої судді Яковлєвої С.В.

при секретарі Осіпенко В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зала суду в місті Знам'янка Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Диківської сільської ради Знам'янського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом, який обґрунтувала тим, що 21.01.2007 року померла мати позивача ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина на державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, розташовану на території Диківської сільської Ради. Позивач своєчасно в шестимісячний термін не звернулася до нотаріальної контори тому, що ОСОБА_1 є особою юридично не досвідченою, вважала свої дії вірними, маючи в себе державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, крім того, позивач в липні 2007 року хворіла, вважає, що з поважних причин пропустила строк для прийняття спадщини, тому просить суд встановити додатковий строк для прийняття спадщини.

В судове засідання позивач не з'явилася, в справі є письмова заява, в якій наполягає на своїх позовних вимогах, просить позов задовольнити та слухати справу за її відсутності, судові витрати приймає на себе.

Представник відповідача - представник Диківської сільської ради Знам'янського району - в судове засідання не з'явився, надав письмову заяву, в якій просить суд слухати справу за його відсутності, з позовними вимогами ОСОБА_1 згоден.

Суд, вивчивши заяви позивача та представника відповідача, вивчив докази по справі: копія паспорта позивача, копія свідоцтва про смерть, копія свідоцтва про народження, копія рішення Знам'янського міськрайонного суду, копія державного акту на право приватної власності на землю, в силу ст.ст.1216, 1220, 1270, 1272 ЦК України, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Право позивача про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини доведено в судовому засіданні, причина пропуску встановленого законом строку для прийняття спадщини судом визнається поважною, а тому суд згідно ч.3 ст.1272 ЦК України вважає можливим встановити позивачу ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини - 2 місяці.

Крім того, визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а тому, відповідно до ст.174 ч.4 ЦПК України, приймається судом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1216, 1220, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст.31, 81, 88 ч.2, 174 ч.4, 213-215, 217 ЦПК України, суд, -

- 2 -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженці с.Новопавлівка Красноперекопського району Кримської області, - додатковий строк для звернення із заявою про прийняття спадщини після смерті - ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , строком на 2 (два) місяці.

Судові витрати віднести на рахунок позивача.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Кіровоградської області.

СУДДЯ ЗНАМ'ЯНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЯКОВЛЄВА С.В.

Попередній документ
3005469
Наступний документ
3005471
Інформація про рішення:
№ рішення: 3005470
№ справи: 2-1334/2008
Дата рішення: 04.11.2008
Дата публікації: 09.11.2010
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Категорія справи: