Рішення від 16.11.2006 по справі 1/401-06-10824

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"16" листопада 2006 р.

Справа № 1/401-06-10824

За позовом Контрольно-ревізійного відділу в м. Одесі

до відповідача: Територіальний центр соціального обслуговування та одиноких непрацездатних громадян Малиновського району

про стягнення 2 400,03 грн.

Суддя Гарник Л.Л.

Представники:

від позивача: Бабін К.В., на підставі довіреності;

від відповідача: Ухіна І.Г.- директор.

Суть спору: позивач - Контрольно-ревізійний відділ в м. Одесі, звернувся до господарського суду з позовом до відповідача - Територіальний центр соціального обслуговування та одиноких непрацездатних громадян Малиновського району, про стягнення 2 400,03 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Відповідач позовні вимоги не визнає з підстав, викладених у відзиві на позов.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив:

За наслідками проведеної Контрольно-ревізійним відділом в м. Одесі ревізії фінансово-господарської діяльності Територіального центру соціального обслуговування та одиноких непрацездатних громадян Малиновського району був складений акт від 31.03.2006р. № 100-20/31, згідно якого виявлені необґрунтовані сплата й подальше віднесення на витрати установи вартості комунальних послуг, спожитих та не відшкодованих орендарем Благодійним фондом «Фонд територіального розвитку», в сумі 2 400,03 грн.

У цьому зв'язку Контрольно-ревізійний відділ в м. Одесі згідно заявлених позовних вимог ставить питання про стягнення означених коштів на користь місцевого бюджету в судовому порядку.

Розглянувши викладені позивачем доводи, господарський суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги слід визнати необґрунтованими з наступних підстав.

Під час розгляду справи встановлено, що Територіальний центр соціального обслуговування та одиноких непрацездатних громадян Малиновського району на підставі власного положення є структурною одиницею Управління соціального захисту населення та праці Виконавчого комітету Одеської міської ради, який безпосередньо уклав з Благодійним фондом «Фонд територіального розвитку» договори від 15.09.2004р. №№ 12-04, 13-04 оренди нерухомого майна, розташованого за адресою м. Одеса, Б.Хмельницького, 62, яке раніше було передане йому згідно розпорядження голови м. Одеси від 21.02.2003р. № 207-01р та прийнято за актом прийому-передачі для розміщення Територіального центру соціального обслуговування та одиноких непрацездатних громадян Малиновського району.

Названі договори оренди укладалися Управлінням соціального захисту населення та праці Виконавчого комітету Одеської міської ради на підставі відповідного розпорядження голови м. Одеси від 15.09.2004р. № 1256-01р.

Згідно положень Закону України “Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992р. № 2269-ХІІ (з наступними змінами і доповненнями) орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності (стаття 2).

У розумінні викладеної норми суб'єктами відносин щодо оренди державного та комунального майна є сторони договору оренди, які в силу положень частини 1 статті 193 Господарського кодексу України наділені правомочностями вимагати одна від одної добросовісного виконання господарського зобов'язання.

Враховуючи наведене, Територіальний центр соціального обслуговування та одиноких непрацездатних громадян Малиновського району позбавлений законних підстав вимагати від Благодійного фонду «Фонд територіального розвитку» виконання будь-яких зобов'язань за договорами від 15.09.2004р. №№ 12-04, 13-04 оренди нерухомого майна, розташованого за адресою м. Одеса, Б.Хмельницького, 62, в той час як Управління соціального захисту населення та праці Виконавчого комітету Одеської міської ради як орендодавець наділений комплексом відповідних прав, в тому числі правом вживати заходів задля відшкодування орендарем вартості комунальних послуг, пов'язаних з утриманням переданого в оренду майна.

Зазначене обумовлює помилковість правової позиції позивача відносно зазначення в якості відповідача у даній справі Територіального центру соціального обслуговування та одиноких непрацездатних громадян Малиновського району та є визначальним при вирішенні спору.

Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України позивачами є підприємства та організації, що подали позов про захист свого порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Юридична заінтересованість позивача у судовому процесі зобов'язує його довести як наявність спірних матеріальних правовідносин, так і ту суб'єктивну обставину, що його права порушені і на відповідача має бути покладено відповідальність на передбачених законом або умовах договору підставах.

Аналізуючи положення чинного законодавства, матеріали справи і викладене вище, господарський суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з підстав їх необґрунтованості та невідповідності законодавству.

Керуючись ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. У позові відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.

Суддя Гарник Л.Л.