Ухвала від 19.02.2013 по справі 0670/6124/12

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий у 1-й інстанції: Попова О.Г.

Суддя-доповідач:Майор Г.І.

УХВАЛА

іменем України

"19" лютого 2013 р. Справа № 0670/6124/12

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Майора Г.І.

суддів: Бучик А.Ю.

Одемчука Є.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Приватного підприємства "Комфорт - Авто" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "22" листопада 2012 р. у справі за позовом Приватного підприємства "Комфорт - Авто" до Територіального управління Головної автотранспортної державної інспекції в Житомирській області про скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

10 вересня 2012 року Приватне підприємство "Комфорт-Авто" (далі - ПП "Комфорт-Авто") звернулось до суду з позовом, у якому просить скасувати постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області №151653 від 08.08.2012 року про застосування до позивача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржувана постанова винесена відповідачем незаконно, оскільки начальник Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області не мав повноважень щодо її винесення.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2012 року відмовлено у задоволенні позову Приватного підприємства "Комфорт-Авто" до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області про скасування постанови №151653 від 08.08.2012 року.

Не погоджуючись прийнятим рішенням, ПП "Комфорт-Авто" звернулося до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та задовольнити позов. В апеляційній скарзі позивач посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Позивач та відповідач не скористалися своїм правом на участь в судовому засіданні: повноважних представників в засідання суду не направили, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

За таких підстав, з врахуванням приписів ч.4 ст.196 КАС України, п.2 ч.1 ст.197 КАС України розгляд апеляційної скарги здійснюється судової колегією за відсутності представника позивача та представника відповідача, в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, колегія суддів уважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Житомирській області було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

У ході вказаної перевірки було виявлено здійснення 20 липня 2012 року регулярного спеціального перевезення пасажирів по маршруту "Київ-Хмельницький" автомобілем марки Фольксваген (НОМЕР_1), яким керував водій ОСОБА_4 та який належить приватному підприємству "Комфорт-Авто", без примірника паспорта маршруту з позначкою "В", полісів обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті.

За результатами проведеної перевірки був кладений акт від 20 липня 2012 року та на його підставі прийнято постанову від 08 серпня 2012 року №151653 про застосування до приватного підприємства "Комфорт-Авто" фінансових санкцій в розмірі 1700, 00 грн.

Відповідно до статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2011 року №2344-ІІІ із змінами і доповненнями автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; забезпечувати безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Згідно із статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

За надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 60 Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із пунктом 21 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08 листопада 2006 року, із змінами і доповненнями, (далі - Порядок), у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.

Відсутність у позивача документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до пунктів 25, 27 Порядку, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

У наведеній правовій нормі визначено коло осіб, уповноважених приймати постанови про застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій, а саме - керівник органу державного контролю або його заступник.

Як убачається із матеріалів справи, оскаржувану постанову винесено начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області Свідзінським Л.С., тому доводи позивача про її прийняття не уповноваженою на це особою є необґрунтованими і не можуть бути підставою для її скасування.

Відносно посилань позивача на те, що згідно із Постановою Кабінету Міністрів України "Про ліквідацію урядових органів" №346 від 28 березня 2011 року, втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 8 червня 2004 року № 1190 "Про утворення головної державної інспекції на автомобільному транспорті", відтак постанова №151653 від 08.08.2012 року винесена Територіальним управлінням Головавтотрансіснспекції в Житомирській області незаконно суд зазначає таке.

Відповідно до частини 2 статті 81 Цивільного кодексу України, юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Частиною третьою вказаної статті Цивільного кодексу України передбачено, що порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.

Зокрема, порядок утворення, реорганізації та ліквідації міністерств та інших центральних органів виконавчої влади врегульовано статтею 5 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" від 17 березня 2011 року №3166-VI.

Згідно із частинами 1, 5, 7, 8, 9 ст.5 вказаного Закону, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України. Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Президента України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України. Указом Президента України про ліквідацію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади визначається орган виконавчої влади, якому передаються повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що ліквідується. Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, визначається Кабінетом Міністрів України.

На виконання частини дев'ятої статті 5 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року №1074 затверджено Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

Пунктом 12 цього Порядку встановлено, що орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Президентом України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється. Орган виконавчої влади, щодо якого набрав чинності акт Президента України про його припинення, продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції з формування і реалізації державної політики у визначеній Президентом України сфері до набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення утвореним органом виконавчої влади його повноважень та виконання функцій.

Акт Кабінету Міністрів України про можливість забезпечення здійснення утвореним органом виконавчої влади повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється, видається після здійснення заходів, пов'язаних з державною реєстрацією утвореного органу виконавчої влади як юридичної особи публічного права, затвердженням положення про нього, структури та штатного розпису його апарату, кошторису та заповненням 30 відсотків вакансій (пункт 13 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади).

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України №346 від 28.03.2011 року "Про ліквідацію урядових органів", ліквідовано Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті.

Пунктом 2 цієї постанови установлено, що урядові органи, які ліквідуються згідно з пунктом 1 цієї постанови, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів передачі Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті повноважень Державній інспекції України з безпеки на наземному транспорті суду не надано.

Відомості про державну реєстрацію припинення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті також відсутні.

Натомість, судом встановлено, що, як на час прийняття оспорюваної постанови так і на час розгляду справи судом, постанова Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, якою затверджено Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, та наказ Міністерства транспорту та зв'язку від 14.12.2005 року №888 "Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" є чинними.

Враховуючи вищевикладе суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що оскаржувана постанова №151653 від 08 серпня 2012 року прийнята відповідно до обставин, які склалися, узгоджуються з вимогами чинного законодавства, та уповноваженою на те особою та обгрунтовано відмовив у задоволенні позову.

Відповідно до статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції. Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів уважає, що постанова суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, відповідає матеріалам справи та чинному законодавству, а підстави для задоволення апеляційної скарги ПП "Комфорт-Авто" відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства "Комфорт - Авто" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "22" листопада 2012 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Г.І. Майор

судді: (підпис) (підпис) А.Ю.Бучик Є.В.Одемчук

З оригіналом згідно: суддя ________________________________ Г.І. Майор

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Приватне підприємство "Комфорт - Авто" вул. Б.Хмельницького, 35 Б, смт. Попільня, Житомирська область, 13500

3- відповідачу Територіальне управління Головної автотранспортної державної інспекції в Житомирській області вул. Театральна, 17/20,м. Житомир,10014