Постанова від 06.03.2013 по справі 804/2162/13-а

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2013 р. Справа № 804/2162/13-а

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді при секретаріСтепаненко В.В. Новченко Є.Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Жовтих Водах Дніпропетровської області до Спеціалізованої медико-санітарної частини №9 Міністерства охорони здоров'я про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м.Жовтих Водах Дніпропетровської області звернулось до суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої медико-санітарної частини №9 Міністерства охорони здоров'я про стягнення заборгованості у сумі 44 943,96 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач не виконав обов'язків, покладених на нього законодавством, внаслідок чого виникла заборгованість на загальну суму 44 943,96 грн.

Позивач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується матеріалами справи, надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Надав до суду заяву про визнання позовних вимог та клопотання про розстрочення виконання рішення суду на 3 роки, зменшивши розмір виплати судових витрат.

Частиною 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Згідно статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Спеціалізована медико-санітарна частина №9 Міністерства охорони здоров'я перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Жовтих Водах Дніпропетровської області.

Відповідно до розрахунку суми позову щодо стягнення заборгованості з Спеціалізованої медико-санітарної частини №9 Міністерства охорони здоров'я відповідачу належить сплатити суму фінансових санкцій у розмірі 44 943,96 коп.

Статтею 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року встановлено, що платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до частини 6 статті 20 Закону України №1058-IV від 09.07.2003 року страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Працівниками Управління Пенсійного фонду України в м.Жовтих Водах Дніпропетровської області проведено планову перевірку Спеціалізованої медико-санітарної частини №9 Міністерства охорони здоров'я щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, за результатами якого складено акт від 23.11.2012 року №164.

У висновках вказаного акту перевірки встановлено порушення позивачем приписів пункту 6 частини 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003, пунктів 5.1, 5.2 розділу 5 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованою в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, а також подання недостовірних відомостей за 2009 рік, що призвело до порушення пункту 4 частини 2 статті 17 Закону України №1058-IV від 09.07.2003, пункту 8.3 розділу 8 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовується в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування від 10.06.2004 року №7-6.

18 грудня 2012 року на підставі вказаного акту перевірки позивачем прийнято рішення №880 про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, яким до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 40 427,82 грн., та рішення №881, яким застосовано фінансові санкції у сумі 4 516,14 грн.

20 грудня 2012 року відповідачем отримано рішення про застосування фінансових санкцій від 18.12.2012 року №880, 881, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Згідно пункту 3 частини 3 статті 106 Закону та пункту 8.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний Фонд України, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.04 за № 64/8663, протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги страхувальник зобов'язаний сплатити зазначену у вимозі суму сплати боргу та суму фінансових санкцій. Абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Отже, заборгованість Спеціалізованої медико-санітарної частини №9 Міністерства охорони здоров'я складає 44 943,96 грн., що підтверджується матеріалами справи.

Щодо заяви відповідача про розстрочення терміну сплати заборгованості суд зазначає наступне. Підстави та порядок відстрочення і розстрочення виконання, зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі визначені у статті 263 Кодексу адміністративного судочинства.

Відповідно до частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження може звернутися до суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Таким чином, питання щодо розстрочення виконання судового рішення у даній справі може бути вирішено після прийняття судового рішення та за наявності обставин, що ускладнюють його виконання. З огляду на викладене, суд не знаходить підстав для задоволення заяви відповідача про розстрочення виконання рішення у даній справі, оскільки вважає його передчасним.

Частина 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України закріплює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Дослідивши зібрані по справі докази та враховуючи те, що відповідач не довів факту погашення заборгованості та не надав доказів оскарження боргу у порядку, передбаченому законодавством України, суд доходить висновку, що вимога позивача про стягнення суми заборгованості підлягає задоволенню.

Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення або оскарження вимоги станом на день розгляду справи не надано, а судом самостійно на виконання вимоги статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України не виявлено, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Керуючись статтями 11, 70-72, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м.Жовтих Водах Дніпропетровської області до Спеціалізованої медико-санітарної частини №9 Міністерства охорони здоров'я про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути зі Спеціалізованої медико-санітарної частини №9 Міністерства охорони здоров'я (52210, Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, пров. Капітальний, буд.1, код ЄДРПОУ 14280960) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Жовтих Водах Дніпропетровської області (52210, Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Паркова, 8) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 44 943,96 грн. (сорок чотири тисячі дев'ятсот сорок три гривні дев'яносто шість копійок) на р/р 37198101000420, ГУ УДКСУ в м.Жовтих Водах Дніпропетровської області, МФО 805012, УПФУ в м.Жовтих Водах, код 24604139.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя В.В. Степаненко