Ухвала від 13.05.2011 по справі 9101/33205/2011

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" травня 2011 р. справа № 2-3075/10

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Юхименка О.В.

суддів: Руденко М.А. Семененка Я.В.

розглянувши в порядку письмового провадження

апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України

в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області,

на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області

від 05.11.2010р.

у справі № 2-3075/10

за позовом ОСОБА_2,

до відповідача Управління Пенсійного фонду України

в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області,

про підвищення до пенсії «Дітям війни»,

встановили: подано позов до тер управління Пенсійного фонду про

визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити нарахування підвищення до пенсії згідно зі статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»від 18 листопада 2004 року N 2195-IV.

Суд позов задовольнив частково.

Визнав протиправною бездіяльність тер управління Пенсійного фонду.

Зобов'язав здійснити перерахунок та виплату пенсії Позивачу за період з 09.07.2007р. по 31.12.2007р., з 22.05.2008р. по 23.06.2010р., у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

В іншій частині позову відмовив.

Рішення суду мотивоване тим, що Позивач відноситься до соціальної категорії -«дитина війни», має право на пільги, встановлені законодавством України для дітей війни.

Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим актом, у поданій апеляційній скарзі тер управління Пенсійного фонду, Відповідач, вказує на порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Кошти на вказані виплати з державного бюджету не виділялись.

Законодавством України не дано визначення поняття «мінімальна пенсія за віком»як розрахункової величини для підвищення пенсії згідно до статті 6 Закону N 2195-IV.

Розмір підвищення до пенсії встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. N 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

Рішенням Конституційного суду України № 9-рп/2010 від 09.09.2010р. у справі № 1-40/2010 пункт 2 частини 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних з соціальними виплатами»від 18.02.2010р. № 1691-VI визнаний неконституційним.

Таким чином, спір, який є предметом розгляду справи, за своєю правовою природою є адміністративним, а отже підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.

Просить постанову суду скасувати. У позові відмовити.

Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при винесені оскарженої постанови, знаходить апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню.

Стосовно фактичних обставин справи спір між сторонами відсутній.

Позивач відноситься до соціальної категорії -«дитина війни», перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду, та має право на пільги, встановлені законодавством України.

Відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»від 18 листопада 2004 року N 2195-IV дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Застосування в якості розрахункової величини для мінімальної пенсії у розмірі прожиткового мінімуму, обчисленого відповідно до частини 1 статті 28 базового пенсійного Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року N 1058-IV (1058-15), є правильним.

Обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивача, передбаченої статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»(2195-15), покладено на відповідне територіальне управління Пенсійного фонду за місцем проживання позивача. При цьому, органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів для забезпечення виплат зазначеної доплати до пенсії позивачу, як на підставу невиконання своїх зобов'язань, які встановлені статтею 46 Конституції України та статтею 6 Закону (2195-15).

Державна соціальна гарантія - встановлений Законом мінімальний розмір державної соціальної допомоги, а також пільги з метою надання соціальної підтримки дітям війни. Застосування до спірних правовідносин підвищення у розмірах, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008р. N 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», є помилковим.

Так, зміни, внесені пунктом 2 розділу I Закону України від 18.02.2010р. N 1691-VI визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010р. N 19-рп/2010ю.

Водночас, Положення щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних та інших соціальних виплат введено в дію з 1 січня 2011 року.

Крім того, з огляду на приписи статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України порушення норм процесуального права є підставами для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення, якщо це призвело до неправильного вирішення справи або питання.

В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст. 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. ст. 200, Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -

УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 05.11.2010р. у справі № 2-3075/10 залишити без змін.

Рішення суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням.

Головуючий: О.В. Юхименко

Суддя: М.А. Руденко

Суддя: Я.В. Семененко