Ухвала від 01.06.2011 по справі 9101/32715/2011

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" червня 2011 р. справа № 2а-330/11

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Чепурнова Д.В.

суддів: Поплавського В.Ю. Сафронової С.В.

розглянувши у в письмовому провадженні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська

на постанову Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 11 січня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська про визнання дій протиправними та перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 11 січня 2011 року позов задоволений. Визнано незаконними дії відповідача в частині перерахунку пенсії позивачу з 01.07.2009 р з застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік та зобов'язано здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії та виплатити різницю з 01.07.2009 року із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 рік.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська просить постанову суду скасувати та повністю відмовити в задоволені позову. Посилається на те, що рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 визнані неконституційними зміни до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а тому до законодавчого врегулювання питання визначення показника середньої заробітної плати, перерахунки пенсії в 2009 році проводились із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2007 рік.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачка 14.07.2009 року звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська з заявою про перерахунок пенсії. На підставі заяви був здійснений перерахунок в зв'язку із збільшенням страхового стажу. При перерахунку застосований показник середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік.

Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України»частина 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»викладена в такій редакції: У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом 3 частини 1 статті 40 цього Закону. У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення пенсії відповідно до частини 1 статті 28 цього Закону, то за заявою пенсіонера провадиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї частини, здійснюється не раніше дня, наступного за днем, по який обчислено страховий стаж при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії.

Рішенням Конституційного Суду України №10рп/2008 від 22.05.2008 року зміни до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»визнані неконституційними.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Конституційний Суд України», в разі якщо акти або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України, вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

При задоволенні позову суд першої інстанції вірно керувався частиною 1 підпункту 3 пункту 11 Постанови КМУ №530 від 28.05.2008 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», відповідно до якої в разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом 3 частини 1 статті 40 Закону. Вказана норма неконституційною не визнавалась, хоча окремі положення Постанови КМУ №530 від 28.05.2008 року були предметом перевірки Конституційним Судом України (справа №1-27/2009 від 08.09.2009).

Доводи апеляційної скарги стосовно неврегульованості питання перерахунку пенсії в зв'язку із збільшенням страхового стажу колегією суддів не можуть бути прийняті до уваги. В Постанові КМУ № 530 від 28.05.2008 чітко зазначено, що показник середньої заробітної плати враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Оскільки пенсія позивачу перерахована в 2009 році, а тому відповідно повинен застосовуватись показник середньої заробітної плати за 2008 рік.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.ст. 183-2, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська - залишити без задоволення.

Постанову Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 11 січня 2011 року - залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий: Д.В. Чепурнов

Суддя: В.Ю. Поплавський

Суддя: С.В. Сафронова