Копія
Справа № 2270/7663/12
28 лютого 2013 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Петричковича А.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Старокостянтинівського відділення Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції, про скасування податкового повідомлення-рішення, -
11.12.2012 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому посилаючись на Конституцію України, ПК України і Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", просить скасувати податкове повідомлення-рішення форми "С" №0000012100 від 27.09.2012 року.
Ухвалою суду від 18.02.2013 року відновлено провадження у справі, яке було зупинено ухвалою від 15.01.2013 року на підставі п.3 ч. 1 ст.156 КАС України, так як 22.01.2013 року Вінницьким апеляційним адміністративним судом була вирішена справа №2270/7112/12.
Представник позивача надіслав суду клопотання від 27.02.2013 року у якому просив справу вирішити без нього та вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача надала заяву, про розгляд справи без її участі та заперечення №918/9/10-028 від 27.02.2013 року.
Згідно ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши докази, суд вважає, що позовні вимоги не можуть бути задоволені, враховуючи наступне.
В Акті про результати фактичної перевірки з питань додержання суб"єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов"язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами №101/22/31/03/НОМЕР_1 від 18.09.2012 року (далі Акт перевірки), зафіксовано факт реалізації 18.09.2012 року у кіоску ФОП ОСОБА_1 тютюнових виробів та пива (цигарки "Бонд" - 9 грн. і пиво "Екзотік Чернігівське" - 6,50 грн.) особі, яка не досягла 18 річного віку, без застосування реєстратора розрахункових операцій.
Відповідач на підставі Акту перевірки прийняв податкове повідомлення-рішення форми "С" №0000012100 від 27.09.2012 року, відповідно до якого встановлено порушення п.1 ст.3, п.2 ст.3 розділу 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року №265/95-ВР із змінами та доповненнями та на підставі п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54 ПК України і п.1 ст.17 розд.5 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій - 1 гривня.
Позивач оскаржував в адміністративному порядку податкове повідомлення-рішення форми "С" №0000012100 від 27.09.2012 року, однак податкові органи відмовили у задоволенні його скарг ( стор. 7-19 справи).
Також, позивач оскаржував у судовому порядку Рішення про застосування фінансових санкцій №220108 від 27.09.2012 року, яке було винесено на підставі Акту перевірки №101/22/31/03/НОМЕР_1 від 18.09.2012 року (цей же акт на підставі якого винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення), але постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №2270/7112/12 від 29.11.2012 року у задоволенні позову ФОП ОСОБА_1 відмовлено і це рішення залишено без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22.01.2013 року. При вирішенні цієї справи судами встановлена обставина порушення ФОП ОСОБА_1 вимог ст.15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме продаж особі, яка не досягла 18-річного віку - ОСОБА_4, тютюнових виробів і пива та порушення ведення розрахункових операцій, що відповідно не потребує доказування у цій справі, відповідно до вимог ч.1 ст.72 КАС України.
Згідно п.1 ст.3, п.2 ст.3 розділу 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пунктом 1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня.
Згідно частин 1 - 2 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, суд приходить до висновку, що суб"єкт владних повноважень, який заперечує проти позову довів законність визначення податкового зобов'язання позивачу за порушення п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у розмірі 1 гривня в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні, що підтверджено доказами, які перевірено судом, тому позов не задовольняється.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову від 11.12.2012 року відмовити.
Копії постанови надати сторонам.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/А.І. Петричкович
"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович