№ 243/1573/13-п
№ 3/243/391/2013
Іменем України
28 лютого 2013 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Мінаєв І.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності депутата Слов'янської міської ради ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої комерційним агентом ПП Цвєткова, одруженої, мешкаючої за адресою: Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Херсонська, 78,
за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
27.02.2013 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області з Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Донецькій області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, відносно депутата Слов'янської міської ради ОСОБА_1, відповідно до якого ОСОБА_1, яка є депутатом Слов'янської міської ради VI скликання, у порушення вимог ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» до 01.04.2012 року декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік за місцем роботи (служби) до апарату Слов'янської міської ради не подала, що підтверджується поясненнями самої ОСОБА_1 та інформацією Слов'янської міської ради № 01-01-07/419 від 11.02.2013 року.
Розглянувши даний матеріал про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню до Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання - чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення складається, у разі його оформлення, складається в двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушенні зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В даному випадку до матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності депутата Слов'янської міської ради VI скликання ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1726 КУпАП не додано відомостей, які мають суттєве значення для розгляду справи, а саме :
- чи працює ОСОБА_1 у Слов'янській міській раді депутатом на постійній основі;
- відомості про працевлаштування правопорушника ОСОБА_1, а саме: копії трудового договору, копії трудової книжки;
- відомості про наявність у ОСОБА_1 статусу пенсіонера, фізичної особи-підприємця або іншої самозайнятої особи з відповідною реєстрацією у Слов'янській ОДПІ, а також відомостей про присвоєння ОСОБА_1 індивідуального податкового номеру платника податку (ІПН).
Зазначені вимоги закону особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, не виконано, відомості про їх виконання в матеріалах справи відсутні, що перешкоджає розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 1-2 ст. 254, ст. 256, ст. ст. 277-278 КУпАП, -
Матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Слов'янського міськрайонного суду ОСОБА_2