Ухвала від 23.08.2011 по справі 9101/17463/2011

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" серпня 2011 р.справа № 2а-15424/10/0470

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Божко Л.А.

суддів: Лукманової О.М. Суховарова А.В.

при секретарі судового засідання: Пікос А.О.

розглянувши в судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИЛА:

В листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, в якому просив зобов'язати Голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Головне Управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації виконати рішення Саксаганського районного суду від 10 серпня 1993 року, яке набрало законної сили 21 серпня 1993 року, щодо встановлення факту находження позивача в зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції з 24 червня 1986 року по 16 липня 1986 року по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; зобов'язати Голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації видати посвідчення учасника ліквідації аварії на ЧАЕС з 27 червня 1994 року І категорії, видати посвідчення інваліда ІІІ групи з 27 червня 1994 року.

Постановою Індустріального Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

Не погодившись з постановою суду, позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просив, скасувати рішення суду першої інстанції та задовольнити позовні вимоги, посилаючись на неправильне застосуванням судом норм матеріального права.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційних скарг колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням Саксаганського районного суду від 10 серпня 1993 року встановлено факт находження ОСОБА_1 в зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції з 24 червня 1986 року по 16 липня 1986 року по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 20 січня 1994 року позивач отримав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії та 27 червня 1994 року йому була встановлена 3 група інвалідності, пов'язана з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 09 вересня 1994 року позивачу видано посвідчення, в якому зазначено, що він отримує державну та додаткову пенсію як інвалід 3 групи. Проте, у 2000 році нарахування та виплата державної та додаткової пенсії припинені з тих підстав, що позивач вже не є інвалідом 3 групи.

29 липня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з листом, де просив доручити Головному управлінню праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації поновити право бути учасником ліквідації аварії на ЧАЕС, видати посвідчення, поновити право на отримання державної та додаткової пенсії як інваліду 3 групи. Листом Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 06 вересня 2010 року ОСОБА_1 було повідомлено, що питання визначення статусу постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС особам, які мешкають в Дніпропетровській області, належать до компетенції Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, обласної державної адміністрації.

Відповідно до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року №51 «Порядкок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»видача посвідчень потерпілим від Чорнобильської катастрофи провадиться на підставі подання місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання заявника.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 1997 року №135 було затверджено проведення перевірки правильності видачі посвідчень учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Проте, позивач не звертався до Тимчасової комісії при Дніпропетровській обласній державній адміністрації по перевірці правильності видачі посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС щодо підтвердження статусу і не перереєстровував посвідчення.

Відповідно до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року №51 посвідчення видаються учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на підставі одного з таких документів: а) посвідчення про відрядження в зону відчуження; б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).

Як вбачається з довідки Головного лікаря Макарівської районної лікарні, ОСОБА_1 працював а Макарівській ЦРЛ в складі бригади швидкої допомоги та надавав допомогу евакуйованому населенню іх Чорнобиля по 12 годин на добу з 24 червня 1986 року по 16 липня 1986 року без вихідних днів, із низ 50% нічних змін. Однак, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року №106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради УРСР про порядок введення в дію законів УРСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», в редакції постанови Кабінету Міністрів від 29 серпня 1994 року №600, населений пункт смт. Макарів Іванківського району Київської області не значиться у переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В Дніпропетровській області діє Дніпропетровська регіональна міжвідомча експертна комісія по встановленню причинного зв'язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а також обласна МСЕК №3, яка надає довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи, або надає інвалідність, яка відноситься до загального захворювання.

З огляду на викладене, правові підстави для видачі посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 27 червня 1994 року Дніпропетровською обласною адміністрацією відсутні.

При таких обставинах колегія суддів вважає за необхідне постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Керуючись , п.1 ч.1. ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст.206 КАС України колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційна скарга ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року -залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року -залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Головуючий: Л.А. Божко

Суддя: О.М. Лукманова

Суддя: А.В. Суховаров