Ухвала від 08.09.2011 по справі 9101/79296/2011

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" вересня 2011 р.справа № 0417/2а-1530/11

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Божко Л.А.

суддів: Лукманової О.М. Прокопчук Т.С.

при секретарі судового засідання: Рябоченко Д.В.

розглянувши в судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська на постанову Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 31 березня 2011 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська про перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИЛА:

У березні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська (далі - відповідач), в якому просив визнати дії відповідача щодо виплати пенсії в повному обсязі неправомірними; зобов'язати відповідача призначити пенсію як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії з моменту виходу на пенсію по день винесення рішення.

Постановою Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 31 березня 2011 року позовні вимоги ОСОБА_1 за період з дня виходу на пенсію по 01 вересня 2010 року залишено без розгляду, зобов'язано відповідача здійснити перерахунок позивачу додаткової пенсії відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з 02.09.2010 року.

Не погодившись з постановою суду, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просив, скасувати рішення суду першої інстанції та відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на неправильне застосуванням судом норм матеріального права.

Сторони, які належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явились, у зв'язку з чим, відповідно до ст..41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалась.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційних скарг колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягаює задоволенню з наступних підстав.

Згідно посвідчень, ОСОБА_1 є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії, учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в 1986 році.

Відповідно до статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Таким законом стосовно реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на охорону життя, здоров'я і соціального захисту є Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Отже, виходячи, саме, з цього закону слід визначати розмір доплати до пенсії особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Застосування Управлінням Пенсійного фонду Постанов Кабінету Міністрів України при наявності спеціального закону є протиправним.

Відповідач помилково вважає неможливим застосування мінімального розміру пенсії, визначеного відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Наявність такої норми за відсутності іншого мінімального розміру пенсії, встановленого законом, не є приводом для відмови в реалізації позивачем конституційних гарантій права на отримання пенсії в розмірі, встановленому законом.

Виходячи з положень частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про прожитковий мінімум», прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком.

Таким чином, позивач має право на перерахунок додаткової пенсії за ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з 02.09.2010 року та в подальшому.

При таких обставинах колегія суддів вважає за необхідне постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Керуючись , п.1 ч.1. ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст.206 КАС України колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська на постанову Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 31 березня 2011 року -залишити без задоволення.

Постанову Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 31 березня 2011 року -залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення та відповідно до ч.10 ст.183-2 КАС України є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий: Л.А. Божко

Суддя: О.М. Лукманова

Суддя: Т.С. Прокопчук