ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
28 лютого 2013 року 813/1541/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до державного виконавця Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Горбового Володимира Івановича про визнання незаконними дій та скасування постанови, -
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до державного виконавця Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Горбового Володимира Івановича згідно якої позивач просить суд визнати дії державного виконавця Горбового Володимира Івановича щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження №36468183 від 12.02.2013 року за заявою стягувача ПАТ «Ідея Банк» до боржника ОСОБА_1 та постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 12.02.2013 року незаконними; скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження №36468183 від 12.02.2013 року та скасувати постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 12.02.2013 року.
Відповідно до ч.1, 2 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем оскаржується постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №36468183 від 12.02.2013 року та постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження ВП №36468183 від 12.02.2013 року, винесені державним виконавцем Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Горбовим Володимиром Івановичем на підставі судового наказу №2н-15439/2009 виданого 04.11.2009 року Івано-Франківським міським судом.
Частиною 4 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження», передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Таким чином, до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.
Вищевказане кореспондується з викладеним в пункті 2 Пленуму Вищого адміністративного суду №3 від 13.12.2010 року «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби».
Відповідно до ст.383 Цивільного процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
З поданих матеріалів вбачається, що позивачем оскаржуються рішення державного виконавця прийняті під час примусового виконання наказу Івано-Франківського міського суду №2н-15439/2009 виданого 04.11.2009 року.
Заявлений позов стосується захисту прав позивача як боржника у виконавчому провадженні з виконання судового рішення, ухваленого відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Судовий контроль за виконанням судових рішень, ухвалених відповідно до Цивільного процесуального кодексу України здійснюється відповідно до розділу VІІ Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Одночасно суд роз'яснює, що вирішення справи належить до компетенції загального суду, який постановив рішення у справі.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі, зокрема, відмови у відкритті провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 17, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про судовий збір» суд -
у відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до державного виконавця Залізничного відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Горбового Володимира Івановича про визнання незаконними дій та скасування постанови - відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
Повернути з Державного бюджету (р/р 31217206784003 в ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, отримувач платежу УДКСУ у Залізничному районі м. Львова, код отримувача 38007594) на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 34 (тридцять чотири) грн. 41 коп. згідно квитанції №758137-1 від 25.02.2013 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Суддя Костецький Н.В.