Справа № 815/1410/13-а
26 лютого 2013 року
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ФОП ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту Контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області про скасування рішення від 14.09.2012 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у загальному розмірі 10200,00 грн.,-
До суду надійшов адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту Контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області про скасування рішення від 14.09.2012 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у загальному розмірі 10200,00 грн..
Відповідно до п. п. 5, 6 ч. 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивач просить скасувати рішення від 14.09.2012 року, яке нею було отримано, як зазначено в адміністративному позові, 28.09.2012 року. Тобто, позов подано за межами передбаченого ст.99 КАС України місячного строку. Поважності причин пропущення строку звернення до суду в позові не зазначив.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
При цьому поважними причинами пропуску строку звернення до суду визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
За таких обставин, адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 слід залишити без розгляду, як поданий після закінчення строків, установлених законом для звернення до суду.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 165 КАС України, суддя, -
Залишити без розгляду адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту Контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області про скасування рішення від 14.09.2012 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у загальному розмірі 10200,00 грн..
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко