Справа № 106/1203/13-а
26 лютого 2013 року суддя Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим Кротова Л.В., розглянувши адміністративну позовну заяву громадської організації НТСАЮ «ЮСТІ*С» в інтересах ОСОБА_1 до Євпаторійського МВ ГУ МВС України в АР Крим про скасування протоколу про адміністративне правопорушення
До Євпаторійського міського суду надійшла адміністративна позовна заява громадської організації НТСАЮ «ЮСТІ*С» в інтересах ОСОБА_1 до Євпаторійського МВ ГУ МВС України в АР Крим про скасування протоколу про адміністративне правопорушення .
Відповідно до ст. 283, 284 КпАП України, за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення, орган ( посадова особа) виносить постанову або про накладення адміністративного стягнення, або про застосування засобів впливу, передбачених ст. 24-1 КпАП Україні чи про закриття провадження по справі.
Протокол про адміністративне правопорушення, який містить фактичні дані про місце час та обставини правопорушення, відповідно до ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, на підставі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно правових актів чи актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ст. 18 КАС, адміністративні суди розглядають позови осіб щодо порушення їхніх прав притягненням до адміністративної відповідальності.
Захист прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень - це передбачені законом способи охорони цих прав, свобод та інтересів у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення. Під способами захисту цих прав розуміють закріплені в законі матеріально - правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення порушених прав та вплив на правопорушника. Власник порушеного права може скористатися не будь-яким, а цілком конкретним способом захисту свого права, який, як правило, визначається спеціальним законом, регламентуючим конкретні правовідносини.
Протокол про адміністративне правопорушення не носить характеру нормативно - правового акту, чи акту індивідуальної дії, його оскарження не передбачено чинним законодавством в якості способу захисту права, встановленого кодексом адміністративного судочинства, зокрема ст. 105 КАС України.
Враховуючи наведене, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження
На підставі викладеного, керуючись ст. 109 КАС України, суддя
Відмовити у відкритті провадження за адміністративною позовною заявою громадської організації НТСАЮ «ЮСТІ*С» в інтересах ОСОБА_1 до Євпаторійського МВ ГУ МВС України в АР Крим про скасування протоколу про адміністративне правопорушення.
Ухвалу про повернення заяви може бути оскаржено до Севастопольського Апеляційного адміністративного суду АР Крим через Євпаторійський міський суд АР Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
Суддя Л.В.Кротова