Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
Харків
21 лютого 2013 р. № 2-а- 820/706/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кухар М.Д.,
при секретарі - Тайцеві А.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми,-
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу. Позивач, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд даної справи без його участі. Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника позивача за наявними в ній матеріалами.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотання про розгляд даної справи без його участі суду не надав. Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
23.07.2012 року регіональним управлінням Департаменту САТ ДПС України у Харківській області винесено рішення №№ 200323/20/18/21-343, 200324/20/18/21-343, 200325/20/18/21-343 про застосування до ФО-П ОСОБА_1 фінансових санкцій на загальну суму 10 200,00 грн. за порушення вимог ст.ст. 15, 15-3 Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі за текстом - Закон № 481).
Підставою для застосування фінансових санкцій є матеріали про вчинення адміністративного правопорушення від 20.06.12, що складені та направлені на адресу регіонального управління співробітниками ВКМСД Куп'янського РВ ГУМВС України в Харківській області. За результатами розгляду даних матеріалів встановлено, що продавцем відповідача в торговому павільйоні «ІНФОРМАЦІЯ_2», який розташовано за адресою: АДРЕСА_1, здійснювалася реалізація алкогольних напоїв без наявності ліцензії та їх зберігання у місці, не внесеному до Єдиного реєстру, а також реалізовано слабоалкогольний напій «Кіng's Вгіdge» неповнолітній особі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дані події підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 20.06.12, письмовими поясненнями продавця та неповнолітньої особи, протоколом особистого обшуку і огляду речей, поясненнями свідків та іншими документами, копії яких додаються.
Відповідно до ст. ст. 15, 15-3 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років.
Згідно ч. 2 ст. 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;
зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.;
порушення вимог ст. 15-3 до суб'єктів господарської діяльності застосовуються фінансові санкції у сумі 6800,00 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій направлено відповідачу поштою та отримано ним 25.07.12 р. Рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржені, не скасовані, тобто є діючими та підлягають виконанню. Однак, до теперішнього часу фінансові санкції відповідачем не оплачені.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 790, передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 АДРЕСА_2., 63731) на користь Державного бюджету України (рахунок одержувача 31113106700329, код платежу 21081100, Куп'янське УДКСУ Харківської області, код ЄДРПОУ 37813292 в установі банку ГУДКС України у Харківській області, МФО 851011, символ звітності 135) фінансові санкції у сумі 10200.00 грн. (десять тисяч двісті гривень).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кухар М.Д.