ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
23.09.2008 р. № 15/47
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С. при секретарі Дєєві М.В.,
за участю представника позивача - Мороза С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Фармасел"
третя особа:Дніпровська районна у місті Києві державна адміністрація
про скасування (припинення) державної реєстрації юридичної особи
На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 23 вересня 2008 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено та підписано 26 вересня 2008 року.
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва звернулася до суду з позовом про скасування (припинення) державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Фармасел" (далі -ТОВ "Фармасел"). Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач з 2 півріччя 2003 року не подає до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва документи податкової та фінансової звітності, чим порушив вимоги статті 9 Закону України 25 червня 1991 року № 1251-XII «Про систему оподаткування»відповідно до якої передбачено обов'язки платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з пунктом 2 статті 38 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
У зв'язку з цим, позивач просить припинити підприємницьку діяльність ТОВ "Фармасел".
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та надав суду довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів у відповідача станом на момент розгляду справи у суді.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату та час судового засідання, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.
За наслідками положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу за наявними матеріалами та без участі представника відповідача.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Суб'єкт підприємницької діяльності Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Фармасел" (ідентифікаційний номер 31603903), що знаходиться за адресою: м. Київ, бул. Ярослава Гашека, буд. 4, кв. 38, зареєстроване Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності 4 вересня 2001 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 04170.
Пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до частини 1 статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Згідно зі статті 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Пунктом 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій і документів фінансової звітності відповідно до закону визначено як підставу для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Відповідно до частин 1 та 6 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.
Положенням пункту 17 частини 1 статті 11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»(зі змінами та доповненнями) встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Із матеріалів справи вбачається, що згідно довідки Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва від 11 жовтня 2007 року № 343/1501 ТОВ "Фармасел" не подає податкову звітність з 2 півріччя 2003 року. Заборгованості із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідач не має, що підтверджено довідкою Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва від 23 вересня 2008 року.
З урахуванням наведених норм, а також того, що відповідач не подавав до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року; вказані дії порушують встановлені законодавчими актами правила здійснення господарської діяльності та є підставою для припинення такого суб'єкта господарювання шляхом постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи; враховуючи право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71, та 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Припинити юридичну особу -Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Фармасел" (ідентифікаційний номер 31603903), зареєстроване Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності 4 вересня 2001 року за адресою: м. Київ, бульв. Ярослава Гашека, буд. 4, кв. 38.
3. Постанову надіслати державному реєстратору Дніпровського району міста Києва для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення підприємницької діяльності юридичної особи у встановленому законом порядку.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.С. Мазур
Повний текст постанови складено та підписано 26 вересня 2008 року