Постанова від 17.12.2008 по справі 11/212

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 год. 15 хв.

м. Київ

17.12.2008 р. № 11/212

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Давиденко Д.В.,

за участю представника позивача Гаврилишина І.О.,

представника відповідача -Галкіна В.Ю.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Долинського районного центру зайнятості

до Дочірньої компанії «Укртрансгаз»НАК «Нафтогаз України»

про стягнення штрафу в сумі 1 500,00 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Долинський районний центр зайнятості звернувся з позовом про стягнення з Дочірньої компанії «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України»(надалі ДК «Укртрансгаз», відповідач) 1500,00 грн. штрафу за відмову у працевлаштуванні роботодавцем громадян, які належать до категорії громадян, що потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Ухвалою суду від 20.06.2008 р. відкрито провадження у справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Під час судового розгляду представник позивача підтримав позов у повному обсязі. Позовні вимоги мотивовані тим, що з боку Пересувної механізованої колони УМТ «Прикарпаттрансгаз», яка є структурним підрозділом Дочірньої компанії «Укртрансгаз»і створена без права юридичної особи, було виявлено порушення вимог статті 5 Закону України «Про зайнятість населення», про що були складені акти № 8 від 30.11.2006 року і № 7 від 23.11.2006 р. та у зв'язку з чим було застосовано штраф у розмірі 1500 грн. за кожне порушення. Відповідачем було сплачено 1500 грн. штрафних санкцій.

Разом з тим, кошти на рахунок центру зайнятості в сумі 1500 грн. у встановлені законодавством строки не надійшли, тому позивач просить стягнути їх у судовому порядку.

Представник відповідача у судовому засіданні визнав позов.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

Дочірня компанія «Укртрансгаз»НАК «Нафтогаз України»є суб'єктом підприємницької діяльності, перебуває в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, код 30019801. Підприємство має філію, яка створена без права юридичної особи - «Управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансгаз», ідентифікаційний код 00153133.

Як підтверджено матеріалами справи, згідно розпорядження Долинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області від 30.12.2005 р. № 410 було встановлено броню на два робочих місця для Пересувної механізованої колони УМТ «Прикарпаттрансгаз»по професії ізолювальники на IVквартал 2006 року.

На виконання даного розпорядження у листопаді 2006 року було видано направлення № 9550610020032002 від 02.11.2006 р. та № 9550610020032003 від 27.11.2006 р. для працевлаштування громадян, які належать до категорії громадян, що потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Пересувна механізована колона УМК «Прикарпаттрансгаз»у направленні на працевлаштування вказало, що громадяни, які звернулись з направленнями до Долинського центру зайнятості не відповідають вимогам.

У зв'язку з вищенаведеним були складені акти № 8 від 30.11.2006 року і № 7 від 23.11.2006 р., згідно з якими до Пересувної механізованої колони УМК «Прикарпаттрансгаз»було застосовано штраф у розмірі 1500 грн. за кожне порушення. Також в акті зазначено, що порушник зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 4-х мінімальних заробітних плат за кожну відмову в прийнятті на роботу в десятиденний термін. Акт підписаний директором підприємства.

Згідно з платіжним дорученням № 1668 від 29.11.2006 року ПМК УМК «Прикарпаттрансгаз» сплачено штраф в сумі 1500 гривень.

Зазначені обставини підтверджуються матеріалами справи.

Згідно з п. 2 ст. 5 Закону України «Про зайнятість населення»для працевлаштування зазначених у пункті 1 цієї статті категорій громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку) місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за поданням центрів зайнятості встановлюють квоту робочих місць для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності та організаційних форм з чисельністю працюючих понад 20 осіб для бронювання ними до 5 відсотків загальної кількості робочих місць, у тому числі з гнучкими формами зайнятості.

У разі якщо на підприємстві (об'єднанні), в установі, організації працює передбачена абзацом першим цього пункту кількість осіб, які належать до категорій громадян, зазначених у пункті 1 цієї статті, квота для цих підприємств не встановлюється. Чисельність працюючих, які належать до категорій громадян, зазначених у пункті 1 цієї статті, враховується при встановленні квоти для цих підприємств (об'єднань), установ, організацій. У разі скорочення чисельності або штату працівників підприємств, установ і організацій у розмірі, що перевищує встановлену квоту, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад зменшують або взагалі не встановлюють квоти для цих підприємств, установ і організацій.

Пунктом 3 статті 5 цього Закону встановлено, що у разі відмови у прийомі на роботу громадян із числа категорій, зазначених у пункті 1 цієї статті (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку), у межах установленої броні з підприємств, установ та організацій державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку відмову в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат. Одержані кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і можуть використовуватися для фінансування витрат підприємств, установ та організацій, які створюють робочі місця для цих категорій населення понад встановлену квоту.

Станом на час розгляду спору кошти у сумі 1500 грн. на рахунок Долинського районного центру зайнятості не надходили. Доказів зворотного суду не надано.

Розглядаючи спір по суті, суд відзначає, що право Київського міського центру зайнятості нараховувати (стягувати) з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення п. 2 ст. 5 Закон України «Про зайнятість населення»регламентовано цим Законом та Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 № 47 „Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР „Про зайнятість населення” (далі -постанова Кабінету Міністрів України № 47).

Згідно з пунктами 1, 2, 4 (пп. «ф»), 8 (пп. «л») Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47, державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості.

Державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення.

Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ, організацій усіх форм власності у разі відмови у прийнятті на роботу громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, у межах установленої броні (п. 8 п.п. «л»Положення про державну службу зайнятості).

Оскільки Долинський міський центр зайнятості є місцевим органом державної служби зайнятості, а також є юридичною особою, то за таких обставин Долинський районний центр зайнятості наділений правом звертатися до адміністративного суду з позовами про стягнення штрафів, в т.ч. за порушення п. 2 ст. 5 Закону України «Про зайнятість населення».

Беручи до уваги те, що суму штрафних санкцій у розмірі 1500,00 грн. за порушення п. 2 ст. 5 Закону України „Про зайнятість населення” відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього зазначеної заборгованості підтверджується матеріалами справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, а також те, що відповідачем визнано позов, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, представником відповідача визнано позов.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Дочірньої компанії «Укртрансгаз»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»(01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/1, ід. код 30019801) на користь Долинського районного центру зайнятості (77500, Івано-Франківська область, м. Долина, пр.-т. Незалежності, 3, р/р 37178305900155 в ГУ ДКУ в Івано-Франківській області, МФО 836014, код ЄДРПОУ 19390268) 1 500,00 грн. (одну тисячу п'ятсот гривень 00 копійок) штрафу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.С. Винокуров

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -09.01.2009.