Постанова від 28.01.2009 по справі 10/202

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

28.01.2009 р. № 10/202

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Ковзеля П.О. при секретарі судового засідання Подгаєвській Л.Ю., розглянувши адміністративну справу

за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків

доДержавного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»

пронадання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій з урахуванням уточнення просив надати Спеціалізованій державній податковій інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки через 30 календарних днів з моменту вступу в законну силу рішення суду.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача надав заперечення на позов, у якому проти задоволення позовних вимог заперечив.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.01.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 02.02.2009, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Розглянувши подані прокурором та позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" зареєстроване рішенням Печерської районної державної адміністрації від 20.12.1996 № 18402 та 12.02.2001 внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Відповідач перебуває на обліку як платник податків в Спеціалізованій державній податковій інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків з 26.12.1996 за №15241/23.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Відповідно п.8 ч.6 ст. 111 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться, зокрема, у разі, коли вищестоящий орган державної податкової служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної податкової служби здійснив перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом, та виявив їх невідповідність вимогам законів, що призвело до ненадходження до бюджетів сум податків та зборів (обов'язкових платежів). Позапланова виїзна перевірка в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної податкової служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної податкової служби, які проводили планову або позапланову виїзну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу.

Судом встановлено, що наказом Державної податкової адміністрації України від 06.02.2008 №68 «Про проведення службового розслідування»зобов'язано начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків Тарана О.В. у період з 07.02.2008 по 07.04.2008 провести службове розслідування стосовно начальника відділу податкового супроводження підприємств ПЕК сфери матеріального виробництва СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП - Дудник О.Г. щодо неналежного виконання службових обов'язків під час проведення планової документальної перевірки ДП НАЕК «Енергоатом»; у ході проведення службового розслідування провести позапланову виїзну перевірку ДП НАЕК «Енергоатом»з окремих питань.

На виконання вищезазначеного наказу Державної податкової адміністрації України Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Києві по роботі з великими платниками податків видано наказ від 07.02.2008 №64, згідно якого призначено комісію по проведенню службового розслідування щодо фактів неналежного виконання службових обов'язків під час проведення планової документальної перевірки ДП НАЕК «Енергоатом».

07.04.2008 комісією за результатами службового розслідування складено акт №11, яким встановлено, що рішенням СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП від 14.04.2008 №4517/10/25-020 були скасовані податкові повідомлення-рішення від 06.02.2008 №0000034110/0 та №0000054110/0, якими ДП «НАЕК «Енергоатом»визначено відповідно суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1312496,49 грн. та податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів у розмірі 49407,00 грн., які були винесені на підставі акту від 24.01.2008 №40/41-10/24584661 «Про результати планової документальної виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ДП «НАЕК «Енергоатом» за період з 01.01.2005 по 30.09.2007», в зв'язку з неналежним виконанням службових обов'язків начальником відділу податкового супроводження підприємств електроенергетики управління податкового супроводження підприємств ПЕК сфери матеріального виробництва Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків Дудник О.Г., яка супроводжувала перевірку НАЕК «Енергоатом»в якості керівника бригади перевіряючих, недотримання окремих вимог нормативних документів, а саме: Порядку оформлення результатів перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 10.08.2005 №327, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за №925/11205, Наказу ДПА України від 27.04.2006 №225 «Про затвердження нової редакції зразків форм актів перевірок та Методичних рекомендацій щодо їх оформлення», а також запропоновано притягнути Дудник О.Г. до дисциплінарної відповідальності.

Наказом Начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 17.05.2008 №176 за недостатній контроль за оформленням зведеного акту перевірки ДП «НАЕК «Енергоатом»заступника начальника відділу податкового супроводження підприємств житлово-комунального господарства, матеріально-технічного постачання і збуту управління податкового супроводження невиробничої сфери діяльності Дудник О.Г. притягнено до дисциплінарної відповідальності - зменшено розмір премії на 20% за травень 2008 року.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 112 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

З матеріалів справи видно, що на виконання ст.ст. 111, 112 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" позивачем здійснено наступні дії: вручено направлення на перевірку від 18.02.2008 №48; вручено копію наказу від 18.02.2008 №68. Факт вручення направлення на перевірку від 18.02.2008 №48, копії наказу від 18.02.2008 №68 підтверджується розпискою від 18.02.2008, згідно якої зазначені документи отримані заступником головного бухгалтера ДП НАЕК «Енергоатом»- Гайдуковим В.О.

В свою чергу, ДП НАЕК «Енергоатом»відмовлено у допуску посадових осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки, про що складено акт відмови від допуску до проведення перевірки від 18.02.2008 №3. Крім того, відповідач листом від 18.02.2008 №2006/15 повідомив, що посадовим особам органу державної податкової служби відмовлено у допуску до позапланової перевірки з огляду на відсутність судового рішення.

Відповідно до змісту ч.8 ст. 111 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Повідомлення про місце, дату та час розгляду питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки направляється не пізніше ніж за три робочі дні до дати такого розгляду.

З аналізу викладених обставин справи, в контексті наведених вимог чинного законодавства, суд приходить до висновку , що позивач має законні підстави для проведення позапланової виїзної перевірки.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

З огляду на викладене, за висновком суду позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Надати Спеціалізованій державній податковій інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки через 30 календарних днів з моменту вступу постанови в законну силу.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя П.О. Ковзель