Постанова від 13.12.2012 по справі 2-а-338/11/1417

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2012 р.Справа № 2-а-338/11/1417

Категорія: 10.3.1 Головуючий в 1 інстанції: Терентьєв Геннадій Вікторович

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді -Ступакової І.Г.,

судді -Милосердного М.М.,

судді -Бітова А.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області на постанову Миколаївського районного суду Миколаївської області від 03 березня 2011 року за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області про зобов'язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу як «дитині війни»,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_4 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги за статусом «Діти війни» за період за 2010 рік.

В обґрунтування позову зазначалося, що являється пенсіонеркою та має статус дитини війни. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсія підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Постановою Миколаївського районного суду Миколаївської області від 03 березня 2011 року позовні вимоги ОСОБА_4 задоволено.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального і процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», останнім, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачка є пенсіонеркою та має статус дитини війни. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року позивачка має право на підвищення мінімальної пенсії за віком на 30 %.

Такі виплати позивачці в 2010 році було нараховано 10% від прожиткового мінімуму.

Правильно встановивши обставини справи, суд першої інстанції при винесенні рішення не допустив порушення норм процесуального та матеріального права.

Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які мають статус дитини війни, на їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки визначені та закріпленні в Законі України «Про соціальний захист дітей війни».

Оскільки у 2010 році зміни до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не вносились та її дія не зупинялась, то нарахування та виплата 2010 році «Дітям війни» підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Враховуючи все вищевикладене, колегія судів вважає, що суд першої інстанції при вирішенні справи вірно застосував вищенаведені норми законодавства, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Разом з тим, суд першої інстанції помилково не вказав кінцеву дату розрахунку, а саме 03 березня 2011 року (день ухвалення судового рішення).

На підставі викладеного, колегія суддів вважає необхідним відповідно до п.2 ч.1 ст.201 КАС України, змінити постанову суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 201; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія судів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області залишити без задоволення.

Постанову Миколаївського районного суду Миколаївської області від 03 березня 2011 року змінити, виклавши її резолютивну частину в наступній редакції:

«Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі Миколаївської області провести перерахунок доплати та виплатити пенсію ОСОБА_4 на 30% мінімальної пенсії за віком (розмір якої встановлений ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування") відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період: з 14 серпня 2010 року по 10 березня 2011 року, за вирахуванням вже виплачених сум за вказаний період.

В задоволені решти позовних вимог - відмовити.»

В іншій частині постанову Миколаївського районного суду Миколаївської області від 03 березня 2011 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий:

Судді: