Ухвала від 13.02.2013 по справі 0617/2а-17717/11

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий у 1-й інстанції: Смиковська Л.О.

Суддя-доповідач:Євпак В.В.

УХВАЛА

іменем України

"13" лютого 2013 р. Справа № 0617/2а-17717/11

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Євпак В.В.

суддів: Капустинського М.М.

Мацького Є.М.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "16" листопада 2011 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго", третя особа: Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 16 листопада 2011 року задоволено.

Зобов"язане відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" провести донарахування ОСОБА_4 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01 грудня 2010 року по 28 лютого 2011 року в розмірі, визначеному ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно, пропорційно відпрацьованого часу і подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира.

Зобов"язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області провести донарахування та виплату ОСОБА_4 щомісячної грошової допомоги у зв"язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, за період з 01 грудня 2010 року по 28 лютого 2011 року в розмірі, визначеному ст. 37 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює 40% від мінімальної заробітної плати, встановленим Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно.

Третя особа управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, подали апеляційну скаргу, в якій просять постановити ухвалу про виключення управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира з числа відповідачів. В своїй апеляційній скарзі зазначають, що ВАТ "Житомиробленерго" знаходиться на території Корольовського району м. Житомира, тому громадяни, які працюють на даному підприємстві на території радіоактивного забруднення, обліковуються в управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира.

Розглянувши справу в порядку, визначеному п.2 ч.1 ст.197 КАС України, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_4 працює у ВАТ "Житомиробленерго", є потерпілою внаслідок аварії на Чорнобильської катастрофи категорії 3, і постійно проживає в м. Овруч.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач має право на відповідні доплати, які отримувала згідно постанови Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року в конкретних розмірах, а зокрема ст.39 - в сумі 10,50 грн.

За змістом ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

На час виникнення правовідносин та у відповідності до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" були передбачені слідуючи виплати :

за ст.39 Закону - громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата у зоні гарантованого добровільного відселення - 2 мінімальні заробітні плати.

Не зважаючи на вказані норми, позивач усупереч Закону № 796-ХП, отримував передбачені кошти в розмірі, який є значно меншим, а тому суд задовольняючи позовні вимоги прийшов до обґрунтованого висновку, що права позивача порушені та підлягають відновленню.

Відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Частиною 2 ст.9 КАС України визначено, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України закону України, міжнародному договору, згода на обов"язковість якого - надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Переліком населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №106 від 23.07.1991 року та розпорядженням Кабінету Міністрів України №17 від 12.01.1993 року, м. Овруч відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.

Статтею 62 Закону України № 796-ХП визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному КМУ, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.

Згідно п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України від 20.09.2005 р. №936, соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами -суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як суб'єкти владних повноважень на основі законодавства. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.

Встановлено, що управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира не є відповідачем у справі, чим спростовуються доводи апеляційної скарги.

Зазначення управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, як третьої особи, не покладає на нього жодних обов"язків, та не є підставою для скасування рішення суду.

Враховуючи вищевикладене, судове рішення ухвалено з дотриманням норм процесуального права та у відповідності до норм матеріального права, а тому підстави для його скасування відсутні.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "16" листопада 2011 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя В.В. Євпак

судді: М.М. Капустинський Є.М. Мацький

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1,11100

3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул.Леніна, 17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11101 Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" вул. Пушкінська, 32/8,м.Житомир,10014

4 третій особі управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира м. Житомир вул. Перемоги, 55, 10003.