Ухвала від 04.02.2013 по справі 808/196/13-а

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ, ЗАКІНЧЕННЯ ПІДГОТОВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ СПРАВИ ДО СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ

04 лютого 2013 року Справа № 808/196/13-а м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Недашківська К.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, та перевіривши на предмет відповідності позовної заяви вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України,

ВСТАНОВИВ:

11 січня 2013 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» (далі іменується - позивач) до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі іменується - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 20.08.2012 №559-ЦА-КП-Е.

Ухвалою судді від 14.01.2013 позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків. Вказані в ухвалі суду від 14.01.2013 недоліки позовної заяви позивачем усунені у встановлені строки.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно зі ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та повинен розглядатись у порядку адміністративного судочинства і відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.

Поданий адміністративний позов відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 КАС України Адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.

Оскільки, відповідачем по справі є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, тому справа повинна вирішуватись колегією у складі трьох суддів.

В процесі підготовчого провадження суддя встановив необхідність витребувати у сторін всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. В ході підготовчого провадження по справі були проведені такі підготовчі дії: з'ясовано коло осіб, які підлягають виклику в судове засідання, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору тощо.

На підставі викладеного, суд вважає можливим закінчити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду. Проведення попереднього судового засідання не вважаю необхідним.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 104, 107, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження в адміністративній справі №808/196/13-а за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень.

Закінчити підготовче провадження та призначити судове засідання на 19 лютого 2013 року яке відбудеться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в у залі судових засідань №7 о 16:00 Справа розглядатиметься колегією суддів у складі: головуючого судді Недашківської К.М. та суддів, які будуть визначені Автоматизованою системою документообігу суду в порядку передбаченому статтею 15-1 КАС України.

Зобов'язати позивача надати: документи, що посвідчують статус юридичної особи; письмові нормативно та документально обґрунтовані пояснення по суті спору; листування між сторонами по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції); докази отримання оскаржуваної постанови; належним чином засвідчені копії документів - для долучення до матеріалів справи; оригінали доданих до позову документів - суду для огляду;

Зобов'язати відповідача надати: документи, що посвідчують правовий статус особи; у разі невизнання адміністративного позову подати до судового засідання письмові заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень; письмові пояснення з приводу обставин, викладених у позові; листування між сторонами по суті спору (з доказами направлення або вручення кореспонденції); всі матеріали справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод «Перетворювач»; належним чином засвідчені копії витребуваних документів надати у справу, оригінали - суду для огляду.

Запропонувати відповідачу у разі невизнання адміністративного позову до __ лютого 2013 року подати до суду письмові заперечення та докази на обґрунтування цих заперечень.

На судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі, шляхом направлення їм телефонограм. Явку сторін визнати обов'язковою.

Копію даної ухвали направити сторонам по справі разом з витягом про їх процесуальні права та обов'язки.

Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту прийняття

Суддя К.М.Недашківська