Постанова від 30.01.2013 по справі 121/570/13-а

Справа № 121/570/13- а

2-а/121/83/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Чорної О.В., при секретарі - Маланчук А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження в залі Ялтинського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Масандрівської селищної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати противоправною бездіяльність відповідача щодо не розгляду її клопотання від 07 серпня 2012 року (вхідний № 02-15/М-1058 від 07 серпня 2012 року) в порядку ч. 6 ст. 118 ЗК України про передачу безоплатно у власність земельної ділянки за адресою: см. Відрадне, нижче пансіонату «Санкт-Петербург» орієнтовною площею 0, 15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) та зобов'язати відповідача у найкоротший строк розглянути зазначене клопотання з прийняттям рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою по відводу запитуваної земельної ділянки.

Вимоги мотивовані тим, що вона 07 серпня 2012 року звернулась до відповідача з клопотанням про надання їй безоплатно у власність земельну ділянки орієнтованою площею 0,15 га за адресою: м. Ялта, смт. Відрадне, нижче пансіонату «Санкт - Петербург» відповідно до ч.6.ст.118 ЗК України, проте, відповідач на порушення вимог чинного земельного законодавства й до сьогодні так і не розглянув її клопотання, тому вона була змушена звернутись до суду для захисту своїх прав.

Сторони у судове засідання не з'явилися. Про день та час розгляду заяви сповіщені належним чином, від них надійшли заяви у яких вони просили розглянути справа без їх участі.

Відповідачем надані заперечення, відповідно до яких на момент звернення запитувана ОСОБА_1 земельна ділянка не входила до меж населеного пункту, відповідно, прийняття рішення не входило до компетенції масандрівської селищної ради, про що письмово було повідомлено позивача.

Згідно із вимогами ч. 3 ст. 122 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав:

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Зазначені положення Конституції України кореспондовані в ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими для виконання на відповідній території.

У відповідності із ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно ст. 12 Земельного Кодексу України, розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян і юридичних осіб, відноситься до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст.

Відповідно до ч. 6, ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України (в редакції, що діяла на момент звернення позивачки з клопотанням) громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 07 серпня 2012 року звернулась до відповідача з клопотанням та просила надати її відповідно до вимог ч.6 ст.118 ЗК України безоплатно у власність земельну ділянку орієнтованою площею 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд та будівель (присадибної ділянки) за адресою: м. Ялта, смт. Відрадне, нижче пансіонату «Санкт - Петербург» (зареєстровано за вхідним номером № 02-15/М-1058 від 07.08.2012 року) (а.с. 6). До клопотання надані графічні матеріали щодо знаходження земельної ділянки.

Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин, це є виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад.

Як достовірно встановлено судом, Масандрівською селищною радою в порушення вимог діючого законодавства, заява ОСОБА_1 ані у місячний термін, а ні до теперішнього часу не розглянуті на сесії Масандрівської селищної ради.

Тобто, суд має усі законні підстави для визнання бездіяльності Масандрівської селищної ради по не розгляду клопотання ОСОБА_1 протиправною.

Суд не приймає до уваги відповідь на ім'я ОСОБА_1О від 30 серпня 2012 року №02-15/М-1058 за підписом Масандрівського селищного голови, оскільки вони не є підставою для не розгляду заяв позивача сесією Масандрівської селищної ради, до виключної компетенції якої, як вже зазначалось, відноситься вирішення питань, щодо регулювання земельних відносин. Крім того, цей лист від 30 серпня 2012 року №02-15/М-1058 - це відповідь на клопотання від 06 серпня 2012 року (зареєстроване 06 серпня 2012 р., вх. №02-15/М-1058), а не від 07 серпня 2012 року (вх. № 02-15/М-1058 від 07 серпня 2012 року).

Всупереч вимогам ст. 71 КАС України відповідачем не доведено, що запитувана ОСОБА_1 не входить до меж населеного пункту, що також є підставою для визнання бездіяльності Масандрівської селищної ради протиправною в частині не розгляду клопотання позивача .

Таким чином, суд приходить до висновку що позовні вимоги обґрунтовані в частині визнання бездіяльності відповідача протиправною засновані на законі і підлягають задоволенню.

Вимоги щодо зобов'язання вчинити певні дії підлягають задоволенню в частині зобов'язання відповідача на найближчій сесії розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання безоплатно у власність земельної ділянки.

Вимоги про прийняття рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою по відводу земельної ділянки у власність задоволенню не підлягають, оскільки це є виключною компетенцією Масандрівської селищної ради.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 19, 41, 55, 140, 144 Конституції України, ст.ст. 12, 39, 116, 118, 151, 158, п. 12 Перехідних положень Земельного Кодексу України, ст.ст. 10, 25, 26, 46, 34, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 2, 6, 9, 10, 11, 14, 17, 71, 159-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Масандрівської селищної ради щодо не розгляду клопотання ОСОБА_1 від 07 серпня 2012 року (вх. № 02-15/М-1058 від 07 серпня 2012 року) про надання у власність земельної ділянки орієнтованою площею 0,15 га за адресою: м. Ялта, смт. Відрадне, нижче пансіонату «Санкт - Петербург» для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд та будівель (присадибна ділянка).

Зобов'язати Масандрівську селищну раду на найближчій сесії розглянути клопотання ОСОБА_1 від 07 серпня 2012 року (вх. № 02-15/М-1058 від 07 серпня 2012 року) про надання у власність земельної ділянки орієнтованою площею 0,15 га за адресою: м. Ялта, смт. Відрадне, нижче пансіонату «Санкт - Петербург» для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд та будівель (присадибна ділянка).

В інший частині позову - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського Апеляційного Адміністративного суду через Ялтинський міський суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України.

СУДДЯ -