5.2
про повернення позовної заяви
04 лютого 2013 рокуСправа № 812/1291/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Сміщлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 в інтересах Закритого акціонерного товариства «Алекс Компані Груп» до Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, Луганської митниці Державної митної служби України про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії,-
01 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах Закритого акціонерного товариства «Алекс Компані Груп» до Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, Луганської митниці Державної митної служби України про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частина 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України регламентує, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
З позову, та матеріалів, доданих до нього вбачається, що позивач просить суд визнати незаконними дії Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області щодо безпідставної зупинки автотранспортного засобу - Audi A 6, державний номер НОМЕР_1, безпідставного затримання посадової особи Закритого акціонерного товариства «Алекс Компані Груп» під час виконання ним службових обов'язків, без складання відповідного протоколу, не внесення в протокол затримання відповідного запису про вилучення ключів, документів та самого автомобілю, не складання окремого протоколу про вилучення ключів, документів та самого автомобілю; визнати незаконними дії Луганської митниці Державної митної служби України щодо внесення недостовірних даних до протоколу про порушення митних правил посадовою особою Закритого акціонерного товариства «Алекс Компані Груп» № 673/70200/12, в частинах того, що 08.11.2012 ОСОБА_3 передав автомобіль Audi A 6, державний номер НОМЕР_1 ОСОБА_4, а також факт передачі ЗАТ «Алекс Компані Груп» зазначеного автотранспортного засобу ОСОБА_4; що автомобіль Audi A 6, державний номер НОМЕР_1, після його ввезення на територію України, використовувався в комерційних цілях підприємства, якому належить без дозволу митного органу; що митне оформлення автомобілю Audi A 6, державний номер НОМЕР_1, після його ввезення на митну територію України 08.11.2012 не було закінчено; що автомобіль Audi A 6, державний номер НОМЕР_1, ОСОБА_5 отримав від ОСОБА_3; що посадова особа ЗАТ «Алекс Компані Груп» - ОСОБА_5 використовував автомобіль Audi A 6, державний номер НОМЕР_1 без дозволу митного органу; що митне оформлення зазначеного автомобілю не закінчено; щодо тимчасового вилучення транспортного засобу ЗАТ «Алекс Компані Груп» Audi A 6, державний номер НОМЕР_1. Також просив суд зобов'язати Луганську митницю Державної митної служби України повернути ЗАТ «Алекс Компані Груп» автомобіль Audi A 6, державний номер НОМЕР_1.
Тобто, ЗАТ «Алекс Компані Груп» заявлені позовні вимоги про оскарження дій суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення посадової особи позивача до адміністративної відповідальності за порушення митних правил (оформлення та складання протоколу від 07 грудня 2012 року № 673/70200/12 про порушення митних правил є складовим елементом процедури притягнення особи до адміністративної відповідальності).
Оскільки позовна заява стосується дій суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, суд дійшов висновку про те, що зазначений адміністративний позов у відповідності із пунктом 2 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України предметно підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи, що предметом спору у даній адміністративній справі є дії відповідача, вчинені при притягненні позивача до адміністративної відповідальності, позовна заява не може бути розглянута Луганським окружним адміністративним судом, так як вирішення такого спору є компетенцією місцевого загального суду як адміністративного суду, а тому позовна заява згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись статтями 18, 19, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Повернути ОСОБА_1 в інтересах Закритого акціонерного товариства «Алекс Компані Груп» адміністративний позов до Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, Луганської митниці Державної митної служби України про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії, у зв'язку з тим, що дана справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Роз'яснити ОСОБА_1 в інтересах Закритого акціонерного товариства «Алекс Компані Груп» право звернутися з даним позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду, з урахування територіальної підсудності, визначеної частиною 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали про повернення адміністративного позову невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяТ.В. Смішлива