Постанова від 15.11.2012 по справі 2а-5045/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

15.11.2012 р. справа № 2а-5045/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., при секретарі судового засідання Западнюк К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомУправління праці та соціального захисту населення Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області, вул. Синякова, 27, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500

доОСОБА_1, АДРЕСА_1 область,56530

простягнення коштів в сумі 4021,88 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області (далі-Управління) звернулось до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 (далі-ОСОБА_1.) про стягнення надміру виплачених коштів в сумі 4021,88 грн.

Позов обґрунтовано тим, що відповідачці внаслідок подання невірних відомостей про доходи її сім'ї було переплачено кошти державної соціальної допомоги у розмірі 4021,88 грн, які нею добровільно не сплачені.

18.10.2012 р. позивач надіслав до суду клопотання розгляд справи за відсутності його представника.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (про що свідчить поштове повідомлення про вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі), відзиву на позов не надав.

Судом визнано за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" від 1 червня 2000 року № 1768-III (в редакцій, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 1768-III), ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, що підтверджується заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги.

На підставі заяви, ОСОБА_1 за період з 01.12.2008 р. по 30.11.2011 р. було виплачено державну соціальну допомогу в розмірі 5 796,88 грн.

У відповідності до ст. 4 Закону № 1768-III у заяві про надання державної соціальної допомоги дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону. Крім того, до заяви додаються документи, перелік яких встановлений Законом.

Органи праці та соціального захисту населення для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів державної податкової адміністрації.

В результаті проведеної Управлінням перевірки особових справ на призначення державної соціальної допомоги, та шляхом обміну даними з Вознесенською податковою інспекцією, було виявлено порушення, а саме що відповідачкою при звернені за призначенням допомоги не надавались довідки про отримання орендної плати за земельну частку (пай) від СФГ ОСОБА_2 Управлінням було надано запит до СФГ ОСОБА_2, та отримано відповідь з зазначеними сумами, які ОСОБА_1 та ОСОБА_3 отримували за оренду своєї земельної ділянки з 2009 року

За змістом ст. 5 Закону № 1768-III розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.

Таким чином, приховані або навмисно подані недостовірні дані про доходи сім'ї та її майновий стан впливають на розмір державної соціальної допомоги.

Пунктом 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 (в редакцій, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), встановлено, що якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Про необхідність та порядок повернення коштів незаконно отриманої державної допомоги ОСОБА_1 Управлінням праці та соціального захисту населення Вознесенської міської ради надсилалося повідомлення про повернення надміру виплачених коштів по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім'ям.

В листопаді 2011 р. відповідачкою сплачено Станом на час звернення до суду, відповідачем до бюджету повернута лише частина коштів в сумі 1775 грн., у зв'язку з чим залишок боргу складає 4021,88 гри.

Згідно зі статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів погашення суми переплати станом на час розгляду справи або відсутності обов'язку її сплачувати не надав.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (56530, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління праці та соціального захисту населення Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області на р/р 35416065000575, УДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, код 24781812 - 4021 (чотири тисячі двадцять одна) грн. 88 коп., як суму переплати нарахованої та виплаченої державної соціальної допомоги.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя А. П. Єнтіна

Повний текст постанови складено 20.11.2012 р.