Постанова від 22.11.2006 по справі 7/274-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2006 р. Справа № 7/274-06

Суддя господарського суду Вінницької області Мінєєва Н.В.

при секретарі судового засідання Юрчак Л.C. , розглянувши матеріали справи

за позовом : Жмеринського міськрайонного центру зайнятості (робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) м. Жмеринка, Вінницької області.

до: Дочірнього підприємства «Щученецьке» товариства з обмеженою відповідальністю «Кристал» с. Щученці, Жмеринського району Вінницької області.

про стягнення 3780 грн.

Представники :

позивача: - Мельник В.В. -гол. спеціаліст юрист, дов. № 01-23/170 від 01. 02. 2006 року.

відповідача: не з'явився.

ВСТАНОВИВ :

Подано позов про стягнення 3780 грн. штрафу , що нарахований в зв»язку з недотриманням відповідачем вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» при звільненні працівника.

Відповідач двічі 31. 10. 2006 року та 21. 11. 2006 року в судове засідання не з'явився, не надав витребуваних судом документів, у т.р. письмових заперечень проти позову та доказів, які в нього є. Про день і час розгляду справи в суді був належним чином повідомлений, що стверджується відмітками канцелярії суду за вих. №№ 9097, 9098 від 25. 09. 2006 року та №№ р11874-11875 від 01. 11. 2006 року про направлення сторонам ухвал суду від 25. 09. 2006 року та від 31. 10. 2006 року рекомендованими листами та підписами представника відповідача на повідомленнях про вручення останньому рекомендованих листів з повістками.

За таких обставин неприбуття представника відповідача в судове засідання, в силу ст. 128 КАС України не є перешкодою для розгляду справи за його відсутністю.

За письмовим клопотанням позивача справа розглядається без здійснення технічної фіксації (звукозапису) судового процесу, що не суперечить ст. 41 КАС України.

З метою надання позивачем додаткових документів в судовому засіданні оголошувалась перерва до 22. 11. 2006 року, після чого розгляд справи було продовжено.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено, що згідно наказу № 30 від 11. 03. 2006 року Якобчук К.М.- бухгалтер по тваринництву була звільнена з Дочірнього підприємства «Щученецьке» Товариства з обмеженою відповідальністю «Кристал» в зв»язку з скороченням штату на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України.

ДП «Щученецьке» ТОВ «Кристал» не подало до центру зайнятості звіт про вивільнення працівників (форма 4-ПН) «Про вивільнення працівників» та в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників. У зв»язку з цим Жмеринським міськрайонним центром зайнятості було складено акт за № 5-05 від 26. 05. 2006 року про порушення вимог законодавства України про зайнятість населення, а саме п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», в якому пропонувалось відповідачу сплатити штраф у 10-ти денний строк у розмірі 3780 грн. Сума штрафу нарахована позивачем виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

Незважаючи на претензію Жмеринського міськрайонного центру зайнятості за № 08-23/1091 від 29. 06. 2006 року, відповідач суму штрафу в розмірі 3780 грн. у добровільному порядку не сплатив, що спонукало позивача на звернення з даним позовом до суду.

Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» (надалі Закон) при вивільненні працівників ( у тому числі працюючих пенсіонерів і інвалідів) у зв»язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніше як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплаті праці, а в десятиденний строк після вивільнення -списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних, з підприємств, установ, організацій, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Жмеринський міськрайонний центр зайнятості відповідно до Положення є місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості і підпорядковується обласному центру зайнятості та районній державній адміністрації. Центр є юридичної особою, що стверджується довідкою ЄДРПОУ за № 67 від 16. 02. 2006 року, а отже згідно наведених обставин, на підставі ст. 2 ГПК України має право на звернення до суду.

Згідно з підпунктом «л» пункту 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24. 06. 91 № 47 , названа служба має право стягувати з підприємств штрафи, у т.р. визначені пунктом 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Пунктом 6 статті 20 Закону «Про зайнятість населення» передбачено, що порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюється законодавством України.

Відсутність нормативно визначеного порядку стягнення штрафу за невиконання вимог статті 20 Закону не позбавляє центр зайнятості права стягнути суму відповідного штрафу шляхом звернення до господарського суду. Подібної позиції дотримується Верховний суд України, зокрема, у постанові від 05. 11. 2002 зі справи № 15/3177/2-8.

Крім того, Закон України «Про зайнятість населення» не ставить застосування приписів абзацу другого пункту 5 ст. 20 Закону у залежність від наступного скасування наказів про звільнення, поновлення працівників на роботі, виплати їм заробітної плати за вимушений прогул тощо, хоча б ці заходи й були здійснені підприємством добровільно. Правове значення у даному разі має лише сам факт неподання державній службі зайнятості даних, зазначених в абзаці першому пункту 5 статті 20 згаданого Закону.

Позовні вимоги стверджуються наявними у справі матеріалами. Своїх заперечень, спростувань щодо нарахованої суми штрафу відповідач суду не надав, не надав і доказів сплати штрафу у добровільному порядку.

За таких обставин позов підлягає задоволенню на підставі п. 5 ст. 20 Закону «Про зайнятість населення».

Керуючись розділом VII, ст.ст. 7, 71, 86, 160,162,163,167,255,257 КАС України,

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Щученецьке» Товариства з обмеженою відповідальністю «Кристал» (23144, Вінницька область, Жмеринський район, с. Щученці, р/р 261009301150388 у Жмеринській філії «Промінвестбанку», МФО 302322, код ЄДРПОУ 31684940)

- на користь Жмеринського міськрайонного центру зайнятості ( 23100, Вінницька область, м. Жмеринка, вул.. Урицького,19, банк отримувача - УДК у Вінницькій області, МФО 802015, код 21727732, розрахунковий рахунок 37170305900132, код платежу 50040500 (штрафні санкції) 3780 грн. штрафу за порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Мінєєва Н.В.