Постанова від 21.01.2013 по справі 1715/22258/12

Справа № 1715/22258/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2013 року м. Рівне

Рівненський міський суд в складі судді Бердія М.А.,

при секретарі Корінець К.В.,

з участю представника позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне адміністративну справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому до ОСОБА_2 про стягнення суми виплаченої тимчасово державної допомоги, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив суду, що сплачував аліменти на утримання дітей в період з березня 2012 року по вересень 2012 року на загальну суму 7100 грн., що підтверджується довідкою виданою відділом ДВС Рівненського міського управління юстиції від 27 вересня 2012 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить суд задоволити позов. В обґрунтування позовних вимог суду пояснив, що 22 грудня 2011 року Рівненським міським судом задоволено позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Стягнуто з ОСОБА_2 аліменти на утримання дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у розмірі 750 гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з 15 липня 2011 року до досягнення кожною дитиною повноліття. 29 лютого 2012 року по справі Рівненським міським судом був виданий виконавчий лист. 28 березня 2012 року ОСОБА_3 звернулася в Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому із заявою про призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. З 01 березня 2012 року ОСОБА_3 була призначена зазначена допомога, оскільки згідно довідки 412/12 від 16 березня 2012 року, яка була надана ОСОБА_3 в управління, ОСОБА_2 за період з вересня 2011 року по лютий 2012 року не сплачував аліментів на утримання дітей.

Заслухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного:

Як було встановлено в судовому засіданні згідно рішення Рівненського міського суду від 22 грудня 2011 року стягнуто з ОСОБА_2 аліменти на утримання дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у розмірі 750 гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з 15 липня 2011 року до досягнення кожною дитиною повноліття.

На підставі поданої заяви ОСОБА_3 від 28 березня 2012 року, останній з 01 березня 2012 року по серпень 2012 року Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому була призначена тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. Загальна сума державної допомоги отримана ОСОБА_3 за вище зазначений період становить 3276 грн. 00 коп.

Згідно довідки про розмір аліментів, сплачених у твердій грошовій сумі від 09 листопада 2012 року, яка була видана ОСОБА_3 відділом ДВС Рівненського міського управління юстиції, в тому що остання дійсно отримувала аліменти від ОСОБА_2 у наступному розмірі: квітень 2012 року в сумі 600 грн., травень 2012 року в сумі 1000 грн., червень 2012 року в сумі 700 грн., липень 2012 року в сумі 800 грн., серпень 2012 року в сумі 700 грн., вересень 2012 року в сумі 1600 грн.

Пунктами 1, 2 Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 року № 189 (надалі - Порядок) визначено, що цей Порядок визначає механізм надання тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме.

Тимчасова допомога призначається у разі, коли: рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення; один з батьків перебуває під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі; місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 сплачував аліменти ОСОБА_3 на утриманні дітей в період з березня по вересень 2012 року, що підтверджується довідкою виданою ОСОБА_2 відділом ДВС Рівненського міськвиконкому від 27 вересня 2012 року, а отже підстави призначення тимчасової допомоги ОСОБА_3 за вказаним Порядоком були відсутні.

Відповідно до пунктів 5, 7 зазначеного Порядку тимчасова допомога призначається і виплачується за місцем проживання (перебування) одного з батьків, який утримує дитину, управлінням праці та соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, структурним підрозділом з питань праці та соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті ради.

Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подані усі необхідні документи. Для призначення допомоги на наступний шестимісячний строк одержувач подає лише заяву, в якій повідомляє про обставини, що можуть бути підставою для продовження виплати допомоги.

Про обставини, що давали підстави для припинення виплати тимчасової допомоги, згідно з п.10 Порядку, повинен був повідомити управління праці та соціального захисту населення її одержувач - ОСОБА_3

За змістом ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Враховуючи зазначені конституційні принципи правового регулювання, ОСОБА_3 зобов»язана була звернутися в Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому із заявою про припинення призначення їй тимчасової державної допомоги, тому що отримувала аліменти від ОСОБА_2 з березня 2012 року, оскільки це передбачено Порядком призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 року № 189.

За таких обставин позовні вимоги позивача про стягнення з ОСОБА_2 суми виплачених коштів у вигляді тимчасової державної допомоги в розмірі 3276 грн. 00 коп. є необґрунтованими та безпідставними, а тому, в задоволенні позовних вимог Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. ст. 160, 161, 162, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому до ОСОБА_2 про стягнення суми виплаченої тимчасової державної допомоги, відмовити за безпідставністю позовних вимог.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. .

Суддя Рівненського

міського суду ОСОБА_6